В Уряді озвучили ідеї, яки вивести з тіні українських таксистів

таксі-нічМіністерство інфраструктури пропонує максимально спростити доступ нових учасників до ринку перевезень таксі, вдесятеро зменшивши розмір плати за ліцензію.

За пропозицією, ліцензія має коштувати 150 гривень. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив заступник міністра інфраструктури Дмитро Роменський.

“Дійсно є проблема: величезна частина всіх перевезень таксі перебуває у тіні, нові робочі місця не створюються, не сплачуються податки, та не завжди якість таких послуг і безпека пасажирів на належному рівні”, – написав Роменський.

“Суть та ідеологія законодавчих ініціатив Мінінфраструктури: максимально спростити доступ нових учасників до ринку перевезень таксі, в 10 разів зменшити розмір плати за ліцензію (плата буде – 150 грн.), легалізувати тих осіб, які працюють у тіні за договором з інформаційно-диспетчерськими службами, у т.ч. через мобільні додатки. Особи, які заробляють підвозячи пасажирів на своєму авто, мають сплачувати тільки податок з отриманого доходу чи єдиний податок, за простою та зручною процедурою.

Але поряд з спрощенням та дерегуляцією планується посилити контроль та санкції за порушення вимог законодавства в цій сфері.

Переконані, що такі ініціативи Міністерства забезпечать вихід цього ринку з тіні, легалізують його, збільшать надходження до бюджету та створять прості та зручні механізми для сотень тисяч осіб, які легально працюватимуть на цьому ринку.

Це лише одна окрема законодавча пропозиція Міністерства.

Спільно з народними депутатами, бізнесом та громадськістю готуємо цей законопроект, як і багато інших до розгляду на транспортному дні у Верховній Раді!

Впевнені, що такі ініціативи Міністерства знайдуть широку підтримку депутатського корпусу, бізнесу та суспільства!", - повідомив він.