В уряді Польщі назвали термін, за який зможуть збудувати сховища для українського зерна

Облаштування на території Польщі тимчасових сховищ для українського зерна може зайняти три-чотири місяці.

Таку думку висловив у Фейсбуку віцепрем’єр, міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик, передає “Укрінформ“.

“Гадаю, зерносховища мають бути там, де закінчуються широкі колії з України. Тоді буде легше перевантажувати зерно і тим самим збільшити можливості завантаження. При нинішніх можливостях максимальна кількість зерна, яку можна перевантажити в Польщі, становить близько 1,5 млн тонн, тоді як потреби України становлять близько 5 млн тонн на місяць”, – заявив Ковальчик.

Він зауважив, що "реалізація інвестиції такого типу триває близько 3-4 місяців".

Як повідомлялося, Джо Байден заявив, що США разом із союзниками й партнерами працюють над реалізацією альтернативної схеми вивезення експортного зерна з України залізницею, що передбачає побудову тимчасових зерносховищ біля українських кордонів.

Міністерство аграрної політики та продовольства України і міністерство сільського господарства США підписали меморандум про співробітництво у сфері сільського господарства.

Читайте також: Очільник окупаційної влади Криму визнав, що Росія через півострів вивозить вкраде в України зерно

Унаслідок повномасштабної російської агресії, що почалася 24 лютого, в портах України заблоковано понад 20 млн т зерна, близько половини з якого призначалася для потреб Всесвітньої продовольчої програми ООН. Такі дії Росії, яка продовжує морську блокаду, краде українське зерно з тимчасово захоплених територій та бомбардує сховища зі збіжжям, загрожують світові глобальним голодом.