В Укрзалізниці розповіли, скільки грошей витратять на будівництво вантажних напіввагонів

фото: Фейсбук Євгена Кравцова
фото: Фейсбук Євгена Кравцова

У ПАТ “Укрзалізниця”  підписали довгострокову кредитну угоду з ЄБРР на придбання нових вантажних піввагонів, повідомляє глава відомства Євген Кравцов на своїй сторінці у Фейсбук.

“EBRD” (Європейський банк реконструкції і розвитку) -один з найбільших кредиторів України. Ми отримуємо 150 млн долл під хорошу відсоткову ставку. Вона нижче, ніж на банківському ринку України та міжнародних ринках капіталу. На ці гроші ми збудуємо найбільш затребуваний рухомий склад – вантажні напіввагони.

Що важливо: цей кредит без жодних державних гарантій. Після підвищення у рейтингу Fitch це черговий сигнал для всього ринку: ПАТ "Укрзалізниця" – надійний партнер і стабільна компанія.

Тендер на піввагони ЄБРР вже оголошено, перші поставки очікуємо до кінця року. Ці вагони передамо в окремо створену дочірню компанію. Це дозволить встановлювати реальні ринкові тарифи на вантажні перевезення, вагони зможуть працювати на ринку як приватний парк і заробляти значно більше, ніж парк інвентарний. Для нас це безпрецедентні умови роботи, які вперше дозволять планувати окупність рухомого складу", - написав Євген Кравцов.