В Україну із Польщі спецпотягами приїхало майже 2400 наших співгромадян: як це було (Відео, фото)

фото: Суспільне
фото: Суспільне

Сьогодні зранку до України прибули два спеціальних потяги з Польщі, у яких перебували 1150 українців. До вечора прибули ще два потяги. Загалом повернулося більше 2400 громадян України.

Про ранкові потяги Суспільному розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

За його словами, відправлення потягів було організоване Мінстерством закордонних справ разом з Міністерством інфраструктури, Укрзалізницею та посольством України у Польщі.

"Вже проїхало два потяги. Знаємо точно, що буде ще кілька протягом сьогоднішнього дня. Скільки саме, поки не можу сказати. Чи відбудуться всі, остаточно не відомо. Але те, що заплановано ще декілька — це точно", — сказав він.

Демченко додав, що поки організовані потяги тільки до Польщі, але не виключено, що у майбутньому вони ходитимуть і до інших країн. Для цього влада має домовитися про транзит через ті країни, якими мають рухатися поїзди.

"З Польщею домовленість є і потяги курсують. Вони йдуть порожніми до Перемишля, забирають людей і вже заповненими повертаються до України", — розповів речник ДПСУ.

фото: Суспільне
фото: Суспільне

Перший спецпоїзд прибув у пункт пропуску "Мостиська-залізнична станція" після 4-ї ранку. Ним приїхало більше 750 українців та один іноземець, який має посвідку на проживання.

Після 7-ї ранку до пункту пропуску прибув ще один поїзд, яким приїхало майже 400 українців та один іноземець.

Демченко зазначив, що після прибуття у вагони піднялися прикордонники і представники санітарно-карантинних підрозділів, які виміряли температуру в кожного пасажира та поспостерігали за їхнім станом здоров'ям.

"Людям роздали пам'ятки і вони підписали згоду на добровільну самоізоляцію. Температури ні у кого не було зафіксовано, тому надалі всі прослідували через кордон", — сказав він.

Представник Держприкордонслужби додав, що зупинки потяга мають бути у Львові і Києві, а пасажири самі обирають, де їм зійти.

Також, за його словами, кілька днів поспіль в Україну прибувають евакуаційні авіарейси. Вони заплановані і на подальші дні. Польоти відбуваються через столичні аеропорти, а також аеропорти Харкова, Львова, Одеси і Дніпра.

Ввечері пресслужба прикордонного відомства оприлюднила оновлені дані. Так, з Перемишля в Україну всього прибуло чотири спецпотяги. Прибули понад 2400 українців.

До кінця дня 20 березня очікується прибуття ще одного потяга  із Перемишля. Ще два таких рейси для евакуації українців заплановано на 21 березня.

По прибуттю у вагони поїздів піднялися прикордонники та представники санітарно-карантинного підрозділу, пасажирам виміряли температуру, в усіх прибулих вона була в межах норми, скарг на самопочуття не надходило. Усіх опитали про стан здоров’я, роздали пам’ятки. Кожен пасажир підписав добровільну згоду на проведення протиепідемічних та профілактичних заходів.

Дивіться відео Державна прикордонна служба України: