В Україні знижується рівень тіньової економіки – відомі нові дані

ф1У тіні ще знаходиться 32% від ВВП, тоді як у 2012 році було 45%.

У І півріччі 2018 року рівень тіньової економіки склав 32% від офіційного ВВП, що на 3 в.п. менше порівняно з аналогічним періодом 2017 року. Про це йдеться у звіті Мінекономіки, пише 112.ua.

Зазначається, що зниження рівня тінізації ураїнської економіки стало можливим завдяки збереженню макроекономічної стабільності, створення сприятливих умов ведення бізнесу в Україні та збереження тенденції до економічного зростання.

Водночас динаміка детінізації стримується нерозв’язаними проблемами, які негативно позначаються на розвитку економіки країни в цілому.  Це, зокрема, збереження значних викликів забезпеченню стабільного функціонування фінансової системи країни і наявність непідконтрольних владі територій, утворених у ході військової агресії на території країни.

Нагадаємо, що за підсумками першого кварталу 2018 року рівень тіньової економіки в Україні становив 33% від офіційного валового внутрішнього продукту, а ще у 2012 році рівень тіньової економіки становив 45% ВВП.

У червні нинішнього року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що в тіні знаходяться від 35 до 50 млрд гривень і за підсумками року в уряді розраховують вивести з тіні до 100 млрд гривень.