В Україні запроваджені нові гроші (Відео, Інфографіка)

ф6Банкнота номіналом 200 гривень нового зразка із 25 лютого офіційно стала грошима – її запустив у готівковий обіг Національний банк України.

Як повідомляє НБУ, ці нові купюри будуть у готівковому обігу паралельно з банкнотами 200 гривень старого зразка. Обмінювати їх українцям не треба – Нацбанк сам поступово вилучатиме старі зношені купюри.

Введені в обіг 25 лютого нові банкноти такі ж за розміром, як попередні двохсотгривневі.

ф1

Розрізнити їх за зовнішнім виглядом з першого погляду можна за тим, що портрет Лесі України на нових купюрах розміщений у центрі банкноти, тоді як на купюрі попереднього зразка він був зміщений під лівий край.

ф2

Крім явних змін у дизайні, нові гроші, за твердженням НБУ, мають значно покращену систему захисту від підробок.

Читайте також: Грошова реформа України: 10 гривень стали копійками. НБУ показав нові гроші (Відео, Фото, Інфографіка)

У Національному банку України повідомляють, що запровадження в обіг купюри 200 гривень нового зразка стало завершальною зміною у кількарічному процесі впорядкування номінального ряду українських грошей.

ф3

В ході цього процесу з обігу були вилучені дрібні монети в 1,2 і 5 копійок, вилучаються поступово монети у 25 копійок.

Читайте також: Із 1 жовтня частина монет в Україні перестає бути грошима (Відео, Графіка)

При цьому 1, 2, 5 і 10 гривень перестали бути виключно паперовими грошима і стали монетами. Також в ході грошової реформи в Україні вже в обігу банкнота номіналом 1 тисяча гривень.

Читайте також: Тисяча гривень однією купюрою: в НБУ показали нові гроші, якими українці користуватимуться вже з жовтня (Графіка, Фото, Відео)

Як виглядатимуть 200 гривень нового зразка, що ввійшли в готівковий в обіг в Україні 25 лютого, в НБУ показали журналістам в листопаді 2019 року, презентуючи ці гроші разом із купюрою 50 гривень нового зразка, якими українці розраховуються із 20 грудня минулого року.

Читайте також: В Україні запровадили нові гроші: щоб їх надрукувати, верстати працюють на повну (Відео, Графіка)

Більше подробиць про те, які нові гроші ввели в обіг в Україні з 25 лютого 2020 року, — у сюжеті ТСН.