В Україні запровадили нові гроші: щоб їх надрукувати, верстати працюють на повну (Відео, Графіка)

Банкнотно-монетний двір друкує нові купюри номіналом 1000 гривень. Фото - НБУ
Банкнотно-монетний двір Нацбанку України друкує нові купюри номіналом 1000 гривень. Фото – НБУ

У рамках грошової реформи з метою оптимізації банкнотно-монетного ряду українських грошей з 25 жовтня в Україні введено в готівковий обіг нову купюру номіналом в 1 тисячу гривень. Наразі Нацбанк надрукував їх 5 мільйонів штук і друк триває.

Як повідомляє Національний банк України, запровадження нової купюри не є ознакою інфляції, а лише одним із елементів оптимізації грошового ряду в Україні, що триватиме три роки.

За задумом НБУ, в рамках цієї грошової реформи, що почалась цього року, до 2022 року в готівковому обігу в Україні номінальний ряд гривні скоротиться із 17-ти до 12-ти номіналів.

Читайте також: Грошова реформа України: 10 гривень стали копійками. НБУ показав нові гроші (Відео, Фото, Інфографіка)

Нацбанк із 1 жовтня вже вивів з обігу дрібні копійки, перестав карбувати монети номіналом 25 копійок, а 1 і 2 гривні монетами введені в обіг ще 27 квітня минулого року.

Читайте також: Із 1 жовтня частина монет в Україні перестає бути грошима (Відео, Графіка)

Тепер у грошовій реформі настала черга банкноти номіналом в 1 тисячу гривень.

ф1

Нову тисячегривневу банкноту фахівці розробляли понад рік, вперше представивши журналістам вигляд нової купюри в червні цього року.

Читайте також: Тисяча гривень однією купюрою: в НБУ показали нові гроші, якими українці користуватимуться вже з жовтня (Графіка, Фото, Відео)

ф2

За повідомленням НБУ, нова тисячагривнева банкнота найбільша за розміром з усіх паперових гривень.

ф3

Нова купюра номіналом 1 тисяча гривень має 22 ступені захисту. Стільки не має жодна інша українська купюра.

Щоб вже сьогодні ця банкнота опинилась в гаманцях українців, друкувати нові гроші Банкнотно-монетний двір НБУ почав з 1 жовтня і відтоді верстати працювали на повну. Як друкують нові гроші, на початку жовтня Нацбанк показав журналістам.

Як повідомляють Факти ICTV, друк нових грошей - справа тривала, бо банкноту друкують в кілька етапів.

Спершу зі швидкістю 10 тисяч аркушів на хвилину циліндри верстата наносять на папір секретну фарбу з одного боку. Далі цей папір тиждень сохне. Потім наносять зображення на другий бік купюри.

Найскладніший етап - нанесення рельєфу на тисячегривневу банкноту, щоб справжність купюри можна було визначити й на дотик. Для цього аркуші з майбутніми грошима проганяють іншим верстатом під тиском 80 тонн на квадратний сантиметр.

Після того, як всі елементи захисту на купюру нанесли і фарба висохла, верстати зі швидкістю 15 тисяч банкнот на хвилину ріжуть листи на купюри.

Щоб вже 25 жовтня ці нові гроші номіналом 1 тисяча гривень з'явились у гаманцях українців, перша надрукована партія склала 5 мільйонів купюр. Для порівняння, 200-гривневих купюр , за даними Нацбанку, в обігу в Україні на 1 жовтня було 632,5 млн штук, 500-гривневих - майже 432 млн штук.

Більше подробиць, як друкують нові банкноти в тисячу гривень - у сюжеті Факти ICTV.