В Україні зафіксовано черговий акт вандалізму над могилою загиблого учасника Революції Гідності

фото: Сухопутні війська ЗС України
фото: Сухопутні війська ЗС України

Про це розповідається на сторінці Фейсбук прес-служби Командування Сухопутних Військ ЗС України.

“Вчора українське суспільство сколихнуло повідомлення матері, яка написала в соціальній мережі, що на Київщині невідомі поглумилися над могилою її сина – учасника Революції Гідності, який загинув 20 лютого 2014 року від кулі снайпера.

У ніч з 29 на 30 листопада цього року у Полтаві невідомі вандали пошкодили Алею пам’яті полеглих захисників України. Перед цим на Дніпропетровщині зловмисники вдруге за два тижні спаплюжили пам’ятну дошку загиблим на Донбасі воїнам.

У День захисника 14 жовтня 2019 року невідомі осквернили могили двох українських бійців на Буковині. Минулого року вандали познущалися над могилами загиблих атовців на Тернопільщині.

Навесні цього року вандали понівечили пам’ятник «Козацький хрест», встановлений минулого року на честь полеглих воїнів АТО у сквері імені Тараса Шевченка, у Куп’янську Харківської області.

Увесь цей глум прийшов в Україну разом з початком російської агресії у 2014 році та є складовою інформаційної війни проти нашого народу. Теренами України котиться хвиля спланованого ворогом вандалізму, мета якого не лише спаплюжити пам’ять про захисників Батьківщини, але й розколоти українське суспільство, об’єднане боротьбою проти російського загарбника й окупанта.

Акти вандалізму спрямовані не лише проти героїв Небесної сотні та учасників російсько-української війни на Донбасі. Від рук варварів потерпають пам’ятні знаки, встановлені жертвам голокосту та голодомору, демонстративно нищаться пам’ятники видатним представникам національних меншин України, а меморіали полеглим у боротьбі проти нацизму розмальовуються свастикою…

У тих випадках, коли правоохоронцям вдавалося затримати шкідників, зробити це допомогли свідомі громадяни. І у більшості випадків затримані виявлялися лише виконавцями, яких найняли за гроші через посередників або підбурили до таких дій іншим чином.

Зрозуміло, що замовником нищення пам’яток українського народу є ворожі спецслужби. Кінцевими виконавцями, як правило, виступають місцеві жителі, котрі мають кримінальне минуле, нарко- та алкозалежні особи або інші спраглі до «легкого» заробітку.

Ми впевнені, що під час війни акти нищення знаків пам’яті українського народу про своїх захисників – це не лише кримінал, але наруга і над загиблими, наруга над їх батьками і наруга над нашою державністю. Тому подібними справами займається не лише поліція, а й СБУ.
Ми висловлюємо щиру подяку усім громадянам, які допомагають правоохоронцям у виявленні та затриманні вандалів”, – йдеться у дописі.

ДОВІДКОВО
Цього року був проголосований і вступив у дію закон, який ще наприкінці минулого року був розроблений та прийнятий Верховною Радою України в першому читанні, і який передбачає посилення кримінальної відповідальності за наругу над могилою, пам’ятником воїнам АТО/ООС, зокрема позбавлення волі строком від 3 до 5 років.