В Україні виявили особливо небезпечний вірус кору, що спричиняє високий рівень смертності

ф4В Україні виявили агресивний генотип вірусу кору B3 (Kabul), що відзначається високим рівнем захворюваності та летальності. Такі результати були лабораторно підтверджені у Національній лабораторії України та в Копенгагені.

Виявили вірус лише в одному регіоні України – на Одещині. Про це, повідомляє Офіційний портал Одеської області, заявив голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов у прямому ефірі місцевого телеканалу.

“Важка ситуація з кору ускладнюється тим, що в регіоні генотип вірусу відрізняється від усієї країни. Ми віддавали зразки у Національну лабораторію України. Підтвердили більш агресивний генотип вірусу кору B3 (Kabul) тільки на території Одеської області. Через це для нас надважливо, щоб максимальна кількість людей зробили щеплення. Загалом у травні 2017 року охоплення імунізацією складало лише 20 %. Ми провели широкомасштабну інформаційну кампанію: ефіри, прес-конференції, робота в районах, у закладах освіти. Відтак ми довели колективний імунітет до 93%. Зараз ми чекаємо ще додатково 9000 доз вакцини”, — сказав голова Одеської ОДА Максим Степанов.

Зазначимо, що в інших областях України циркулюють європейські зразки вірусу D8. І лише в Одеській області, крім D8, виявили B3 (Kabul), який характеризується високою патогенністю та вірулентністю. Його агресивність дає високий рівень захворюваності та смертності, оскільки B3 (Kabul) частіше за інші генотип вірусу кору провокує ускладнення.