В Україні виникло нове об’єднання аграрних партій

pixel

Голова Аграрної партії України - Віталій Скоцик
Голова Аграрної партії України – Віталій Скоцик

Лідери Аграрної партії України, Асоціації фермерів та приватних землевласників України, Партії відродження села та Селянської партії підписали угоду про співпрацю та спільну участь у виборах до місцевих рад.

Головною метою об’єднання зусиль є створення спільної довготривалої на 25-35 років стратегії розвитку агрогалузі.

Зокрема, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик зазначив, що агросектор на сьогодні є єдиною галуззю, яка тримає економіку України. Водночас, село занепадає, а в урядових програмах немає належної уваги агросектору.

«Агросектор єдина галузь, яка тримає економіку країни, показує регулярне зростання на фоні загального падіння економіки. Разом з тим, різко скоротилася кількість сіл, медичних закладів. Села вимирають. Ми стали першими у експорті сировини. На жаль, ми є сировинним придатком. Все, що ми експортуємо створює додану вартість в інших країнах, де створюються робочі місця, платяться податки. Розвинені економіки дедалі більше займаються глибинною переробкою. Тому, Україні потрібна стратегія на 25-35 років, щоб наздогнати розвинені країни за умови інтенсивної роботи. Для цього потрібна політична сила, що входить в трійку лідерів. Тільки така сила зможе ініціювати законодавчі зміни та реалізовувати їх у виконавчій владі та на рівні місцевого самоврядування», — сказав Віталій Скоцик.

Президент Асоціації фермерів та приватних землевласників Іван Томич впевнений, що майбутнє України залежить від долі українського села.

«Увага держави нульова. Україна — держава, де частка найродючіших на душу населення, разом з тим, один з найбільших показників витрат на харчі. Хіба це нормально? У США витрачають 8-9 % доходів на харчі, у Європі — до 12 %, у нас більше 60 %, а подекуди і всі 80%. Потрібно кардинально міняти політичну систему. У селі не можна планувати на 2-3 роки. Тут потрібно будувати стратегію на ціле покоління. Ми об’єднуємося для формування такої стратегії. Будемо будувати таку систему, яка дасть відповіді на ті виклики, які маємо», — підкреслив Іван Томич.

Голова Селянської партії Зиновій Холоднюк зазначив, що без підтримки села Україна взагалі б не могла протидіяти агресору.

«Ми бачимо йде війна. Якби не селяни, то воєнні давно б покинули ці позиції. Ворог був би в Києві. Сьогодні Держрезерв не діє. Якби селяни не забезпечували військо одягом і продуктами харчування, то армія б не встояла. Відродження села означає відродження України. Потрібно, щоб галузь мала чітку стратегію, котра передбачає відновлення соціальної інфраструктури, участь фахівців в управлінні галуззю», — сказав Зиновій Холоднюк.

Голова Національного Секретаріату Партії Відродження села Анатолій Патока наголосив на потребі об’єднання заради пам’яті загиблих, що віддали життя заради демократичного майбутнього України.

«Сьогодні кожен свідомий українець переживає важкий час. Робить все, щоб покращити ситуацію в країні. Село, яке дає економічне зростання, працює більше завдяки сумлінню аграріїв, ніж завдяки законам. Нам потрібно не лише говорити про європейські демократичні цінності, але й робити все, щоб вони стали реальністю. Очевидно, потрібно почати з села, щоб уже ближчим часом нам не довелося складати дерево пам’яті зниклих сіл. В знак пам’яті тих, хто загинув за демократичні цінності, ми повинні об’єднатися і зробити все, щоб Україна стала справді європейською демократичною державою у плані захисту прав, в тому числі мешканців сільської місцевості, щоб ми збудували справді сильну аграрну економіку», — наголосив Анатолій Патока.

Учасники прес-конференції погодилися щодо спільної позиції формування єдиного руху, який би представляв інтереси фермерів, селян одноосібників, великих виробників і людей, які живуть у сільській місцевості.