В Україні вводять в обіг нові гроші (Відео, Інфографіка)

Купюри номіналом 5 грн скоро стануть історією
Купюри номіналом 5 грн скоро стануть історією

Копійок у кишенях українців незабаром побільшає – 5 гривень стають монетою.

Як повідомляє Нацбанк України, із 20 грудня в готівковий обіг в Україні буде введена нова монета номіналом 5 гривень, а також купюра номіналом 50 гривень нового зразка.

При цьому паперові 5 гривень і 50 гривень старого зразка обмінювати не треба – ці гроші будуть у готівковому обігу, допоки їх поступово не замінять гроші нового зразка.

Таке оновлення грошей в НБУ пояснюють тим, що Національний банк України продовжує перехід на оновлений банкнотно-монетний ряд гривні, який містить надійніші та більш захищені від підробок банкноти, забезпечує зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави.

За задумом НБУ, в підсумку грошової реформи з жовтня 2022 року в Україні в обігу залишиться 12 номіналів банкнот і монет.

ф1

Читайте також: Грошова реформа України: 10 гривень стали копійками. НБУ показав нові гроші (Відео, Фото, Інфографіка)

Про те, що 1, 2, 5 і 10 гривень перестануть бути паперовими, а поступово стануть копійками, в Нацбанку України офіційно заявили ще в березні 2018 року, показавши, як виглядатимуть в тому числі нові монети номіналом 5 гривень.

ф4ф2ф3

Запровадження монети номіналом 5 гривень – один із етапів грошової реформи, що дозволить Україні зекономити на виробництві грошей.

Читайте також: Із 1 жовтня частина монет в Україні перестає бути грошима (Відео, Графіка)

Так, пояснюють в Нацбанку, монета може бути в обігу чверть століття, тоді як паперові купюри швидко зношуються і їх треба практично щороку додруковувати, витрачаючи ресурси на друк та утилізацію зношених банкнот.

ф5

50 же гривень купюрою нового зразка в НБУ вирішили ввести в обіг з 20 грудня цього року з кількох міркувань: щоб краще захистити ці гроші від підробок і щоб оновити дизайн купюри, відповідно до оновленого раніше дизайну 20-тигривневої купюри та банкнот у сотню, п’ятсот і тисячу гривень.

Читайте також: Тисяча гривень однією купюрою: в НБУ показали нові гроші, якими українці користуватимуться вже з жовтня (Графіка, Фото, Відео)

ф6

Як виглядатимуть 200 гривень нового зразка, що ввійдуть в обіг в Україні в наступному році, та 50 гривень нового зразка, якими українці зможуть розраховуватись вже з 20 грудня, в НБУ показали журналістам в листопаді 2019 року.

Читайте також: В Україні запровадили нові гроші: щоб їх надрукувати, верстати працюють на повну (Відео, Графіка)

Більше подробиць про те, які нові гроші вводять в обіг в Україні з 20 грудня 2019 року, – у сюжеті ТСН.