В Україні все частіше створюються патронатні сім’ї, в яких проживають діти, що опинилися у важких життєвих обставинах

фото з вільних джерел
фото з вільних джерел

Успішно така практика прижилася у Миколаєві. Це місто увійшло до числа міст, в яких впроваджена патронатна форма виховання дітей. Тимчасовим вихованням дитини, яка через складні життєві обставини не може проживати разом з батьками або законними представниками, займуться сім’ї патронатного виховання, повідомляє сайт Миколаївської ОДА.

В Миколаївській області створена вже друга сім’я патронатних вихователів, з якими підписано договір про надання послуги патронату. Патронатні вихователі успішно пройшли навчання і готові допомогти дитині легше впоратися з кризою, в якій вона опинилася, оточити любов’ю і турботою, повернути довіру до людей і відчути себе значимою.

Патронатна сім’я стає тимчасовим притулком для дитини, після перебування в якому вона або повертається у свою власну (коли батьки або законні опікуни вирішать свої проблеми), або направляється в нову сім’ю – до прийомних батьків, опікунів або в дитячий будинок сімейного типу, якщо біологічні батьки за цей час будуть позбавлені батьківських прав.

Сім’я, яка взяла на себе обов’язок виховувати дитину, що тимчасово опинилася без піклування батьків, в обов’язковому порядку проходить спеціальну підготовку. Держава виплачує тимчасовим батькам грошову винагороду та щомісячну допомогу на дитину. Також сім’ї надається допомога фахівців – психолога, соціального працівника, лікаря, педагога, юриста.