В Україні врятували від загибелі велетенське реліктове дерево

фото: Сумська ОДА
фото: Сумська ОДА

Дуб Гаркуші — ботанічну пам’ятку та туристичну родзинку, що знаходиться у селі Гаї Роменського району, спеціалісти-ботаніки вилікували від старості і хвороби, яка з’їдала його останніми роками. Щоб зцілити дуб-довгожитель, з обласного бюджету було виділено 80 тисяч гривень, повідомляє сайт Сумської ОДА.

Велетенський дуб  знаходиться у центрі с. Гаї Роменського району поряд із автомобільною дорогою Ромни-Конотоп. За народними переказами, дерево пов’язують із ім’ям безстрашного захисника знедолених і скривджених, селянського ватажка Семена Гаркуші. Вік дерева близько 500 років, висота – 34 м, діаметр – 1,9 м, окружність стовбура – 8 м.

Відповідно до наукових рекомендацій спеціалістами було здійснено кронування, очищення стінок дупла від трухлявої деревини, проведено дезінфекцію розчином мідного купоросу та садової карболки, в також здійснено пломбування дупла у середині стовбура з використанням арматури та цементного розчину.

Із стовбура винесено 42 мішки гнилої деревини. Дупло обробили протигрибковим препаратом. Порожнина була 4,5 м висотою і 1,7 м в діаметрі. Щоб її заповнити використали 400 кг цементу, 2 кубічних метри піску, 250 цілих цеглин, 1 кубічний метр битої цегли. Накладено два металевих бандажі по 6,5 м.