В Україні – спека: що краще їсти та пити?

спека-2Фахівці радять при високій температурі повітря понизити споживання солі, але збільшити кількість рослинної олії, яка містить вітамін Е –  це допомагає боротися зі спекою на клітинному рівні.

Дієтологи кажуть, що до страв та напоїв–рятівників можна віднести: квас, холодні салати, охолоджений кефір, борщ або суп із зелені та картоплі.

Безумовно, серед напоїв-освіжувачів на першому місці стоїть чиста вода. Але для більшої користі можна додати до звичайної охолодженої води цедру цитрусових або відвар м’яти, це в свою чергу дуже освіжає.

Втамувати спрагу можна і сухим білим вином, наполовину розведеним мінералкою. Однак особливо захоплюватися таким напоєм не варто, як і пивом, яке викликає зневоднення, або ж міцною кавою, що перевантажує судини. Медики не радять “рятуватися”  від жари алкогольними коктейлями з горілкою, через які може не витримати серце.

Не рекомендується їсти продукти, що зігрівають зсередини, наприклад, мед і сало.

Перед сном відмовтеся від “серйозних” продуктів, таких як м’ясо, адже перетравлення важкої їжі викликає підвищення температури тіла. Охолоджують організм і допомагають адаптуватися до спеки продукти з легким терпким смаком (хурма або банани) і всі овочі-фрукти зеленого і білого кольору.