В Україні проведуть референдум з приводу продажу землі іноземцям: кому це вигідно? (Відео)

фото: Цензор.НЕТ
фото: Цензор.НЕТ

Питання ринку землі є актуальним сьогодні для кожного українця. Але чи всі відповіді люди чують на свої запитання? І чому є деякі питання, на яких відповіді немає? Що криється за бажанням нової влади і поспішність народних обранців так швидко відкрити продаж української землі?

Верховна Рада почала розглядати законопроєкт про ринок землі у другому читанні. У першому за нього проголосували 13 листопада минулого року.

Та документ викликав обурення не лише у людей, а й у багатьох депутатів. З того часу до документа внесли 4018 правок. Скільки триватиме обговорення та коли Рада остаточно голосуватиме за законопроєкт — поки спрогнозувати важко.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов розповів hromadske, як зараз виглядає в законопроєкті модель майбутнього ринку. Зокрема, чи зможуть купувати землю іноземці, що з нею робитимуть банки, а також який ефект ринок землі матиме на економіку України.

Урядовці як можуть заспокоюють людей. Пояснюють: ринок землі здатний принести додаткові 0,23% до ВВП України вже у 2020 році. Це навіть попри те, що ринок має запрацювати з 1 жовтня — тобто у 2020 році він встигне попрацювати лише 3 місяці.

«На жаль, приріст досить маленький, тому що це буде тільки 2-3 місяці, люди подивляться, як це все працює», — повідомив Милованов.

Він зазначив, що модель ринку, яку підготували до другого читання, має принести додатковий 1% ВВП або більше вже з 2021 року.

Але: на яких саме підставах  купуватимуть землю іноземці і що буде із іноземними агрохолдингами, які вже працюють в Україні? 

«Іноземці не зможуть купувати землю в Україні, і для цього є дуже багато запобіжників: від фінансового моніторингу (виявлятиме навіть ті випадки, коли іноземець володіє землею через підставних осіб) до перевірки нотаріатом та скасування угод, якщо ми будемо знаходити шахрайство», — повідомив Милованов.

За розрахунками Мінекономіки, в Україні працює близько 1300 агрокомпаній з іноземним капіталом. Не всі вони є великими агрохолдингами, частина з них — це маленькі фермерські господарства, які належать іноземцям. У разі ухвалення законопроєкту ці компанії не зможуть володіти сільськогосподарською землею.

«Ми їх будемо захищати, як і інших учасників ринку землі, але вони будуть орендувати землю», — зазначив міністр.

До другого читання у законопроєкті з’явилася норма про те, що дозволити продаж сільськогосподарської землі іноземцям може лише український народ на всеукраїнському референдумі. На цьому наполіг президент Володимир Зеленський.

Докладніше – у відео hromadske: