В Україні пройшов перший онлайн-мітинг “Ні – знищенню культури!” (Відео)

фото: Суспільне
фото: Суспільне

Українська Кіноакадемія — об’єднання експертів та професіоналів у галузі кіно і кіновиробництва — вирішила організувати перший в Україні онлайн-мітинг “Ні – знищенню культури!”. Мітинг розпочався сьогодні,о 15:00 у форматі Zoom-конференції. В акції взяли участь відомі діячі української культури та небайдужі громадяни, зокрема – Ірма Вітовська, Яніна Соколова та народні депутати профільного комітету.

Якій же темі він був присвячений?

Проведенню такого мітингу передувала низка подій. Зокрема, 26 березня стало відомо, що Міністерство фінансів готується переглядати державний бюджет, зокрема урізає фінансування всіх напрямків діяльності Міністерства культури, молоді та спорту на 7 млрд грн.

Для прикладу,  фінансування Суспільного мовника планують зменшити приблизно на 480 млн грн.

У відкритому листі до Кабінету міністрів Суспільний мовник просить уряд залишити відповідним інституціям сфер культури та інформаційної політики “щонайменше шанс на виживання” у 2020 році: “Ми усвідомлюємо всю складність ситуації, що спричинена пандемією COVID-19. Однак позбавлення фінансування культури та інформаційної сфери призведе до нових вірусів сучасного суспільства — деградації та дезінформації, що стануть ще складнішими викликами для нашої держави”.

Як долучитися до мітингу? Про це інформує Суспільне.

1. Завантажте на комп’ютер, ноутбук, планшет або смартфон додаток для онлайн-конференцій Zoom.

2. Щоб долучитися до мітингу-конференції, перейдіть за цим посиланням о 15:00 (у налаштуваннях можна вимкнути звук і відео).

3. Додаток має автоматично підключити вас до конференції “Ні — знищенню культури!”. Якщо цього не відбулось, увійдіть у додаток і самостійно встановіть з’єднання з конференцією за допомогою номера-ідентифікатора 936477083.

4. Організатори пропонують в якості флешмобу заздалегідь підготувати аркуші паперу з гаслом “Ні — знищенню культури!”. Цим ви висловите незгоду з рішенням про позбавлення фінансування культурних галузей країни.

Якщо у вас будуть труднощі з підключенням або виникатимуть технічні питання протягом акції, пишіть, будь ласка, на сторінку Української Кіноакадемії.

Звертаємо увагу, що кількість учасників акції обмежена. Проте відразу після неї на сторінці Української кіноакадемії з’явиться відеозапис онлайн-мітингу, який зможуть переглянути всі охочі.

Дивіться відео Ukrinform TV: