В Україні продовжили мораторій на продаж сільськогосподарських земель

1461617941-5825Верховна Рада подовжила мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, який діє в Україні з 2001 року, до 2018 року.

За ухвалення законопроекту №5123-1 “Про внесення змін до розділу Х “Перехідні положення” Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель” за основу і в цілому проголосували 297 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів, повідомляє УНІАН.

У документі зазначається, що термін дії мораторію буде автоматично продовжено до набрання чинності законопроектом про обіг сільськогосподарських земель.

Проект цього закону зараз розробляється Міністерством аграрної політики і продовольства спільно з іншими відповідальними відомствами.

 

Читайте також: Що зроблять з «нічийними» землями: Рада прийняла закон

Представляючи законопроект у ході засідання Верховної Ради, співголова Комітету парламенту з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко зазначив, що запропонований термін продовження мораторію достатній для того, щоб парламент підготував необхідні документи для вдосконалення нормативної бази у сфері земельних відносин.

“Законопроект 5123-1 передбачає перенесення дати зняття мораторію на 1 рік, до 1 січня 2018 року, що буде достатнім, щоб парламент завершив роботу над земельною реформою”, – сказав Бакуменко.