В Україні працюють над створенням єдиного центру з розмінування

завантаження

В Україні необхідно якнайскоріше створити єдиний центр з розмінування Донбасу.

 Про це в інтерв’ю depo.ua сказав спеціаліст з розмінування полковник запасу Віталій Галіцин, який після важкого поранення в зоні АТО та втрати зору готує фахівців з розмінування в Кам’янці-Подільському.

“Згідно з міжнародними стандартами і міжнародним гуманітарним правом, в Україні повинен бути сформований Національний орган з протимінної діяльності, якого ще нема. Правда, у Верховній Раді уже зареєстрований відповідний законопроект під номером 4137 “Про протимінну діяльність”, але парламент його ще не розглядав”, – зазначив спеціаліст з розмінування.

За право формування центру з розмінування наразі змагаються два відомства – Міністерство оборони та Державна служба з надзвичайних ситуацій.

Читайте також: Бойовики на Донбасі ставлять «розтяжки», які неможливо розмінувати (Фото)

“Згідно з міжнародними нормами (є такий ООНівський Женевський центр гуманітарного розмінування), і згідно з його нормативними документами має бути і національний орган з розмінування, як із правом законодавчої ініціативи, так і оперативний орган. В Україні уже давно точиться боротьба між Міністерством оборони і Держслужбою з надзвичайних ситуацій, щоби цей національний орган був створений на їхній базі. Останнього разу, а це було десь рік тому, коли Зорян Шкіряк став на чолі ДСНС, він лобіював, щоб цим питанням займалася його структура”, – сказав Галіцин.

Він також дав оцінку проекту закону “Про протимінну діяльність”, який наразі внесений до Верховної Ради.

“В тому законопроекті, що уже зареєстрований у Верховній Раді, на мій погляд правильно визначено, що основний орган – це є Міністерство оборони і оперативним органом цієї діяльності є один з підрозділів Міністерства оборони”, – зазначив Галіцин.

“Я наголошую, що необхідно якнайшвидше приймати цей законопроект щодо протимінної діяльності і надавати всі повноваження Міністерству оборони. На сьогоднішній день Міноборони має найбільшу базу. Має керувати один орган, а не так, як у нас в Україні де три козаки там два гетьмани”, – наголосив експерт.