В Україні набув чинності закон, що регламентує перехід громад з Московського патріархату у Православну церкву України

АВтокефаліяДля ухвалення рішення про перехід громади потрібно 2/3 голосів повноважних зборів релігійної громади.

В Україні набули чинності зміни до закону №2673-VIII про порядок зміни підпорядкування релігійними громадами шляхом затвердження змін до статуту.

Згідно із законом, пише 112.ua, члени релігійної громади можуть скликати загальні збори, щоб затвердити новий статут чи внести зміни до старого. Причому для зміни підлеглості громади треба принаймні 2/3 голосів присутніх на повноважних зборах (треба зібрати підписи).

Дані про зміну підлеглості релігійної організації підлягають реєстрації. Законом встановлено, які документи потрібно подати для цього. Зокрема, у разі утворення нового центру релігійної організації потрібне підтвердження такого підпорядкування. Якщо подано не всі документи, їх повернуть для усунення недоліків.

Встановлено, що зміна підлеглості релігійної громади не впливає на її право власності та інші речові права.

Про зміну підлеглості релігійна організація повідомляє Мінкульту або облдержадміністрації, а вони публікують повідомлення про це на своєму офіційному сайті.

Згідно із законом, якщо частина громади не згодна зі зміною підлеглості громади, вона може утворити нову. Як і раніше, для реєстрації статуту релігійної громади потрібна заява принаймні десяти повнолітніх осіб, які її утворили.

Повідомляти держоргани про утворення релігійної громади не обов’язково – крім випадку утворення юрособи.

Якщо ж релігійна організація здійснює діяльность як юрособа, дані про неї вносяться до Єдиного державного реєстру. Для реєстрації юросіб – релігійних організацій, статут якої зареєстровано до початку 2013 року, треба подати заяву для реєстрації, копію довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та копію рішення про призначення керівника організації.

Такі зміни внесли до закону “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”.

Закон зобов’язує релігійні організації привести статути у відповідність до цього документу упродовж року з дня набрання ним чинності.

Нагадаємо, 17 січня 229 голосами народних депутатів Верховна Рада ухвалила законопроект №4128-д про можливість зміни підлеглості релігійної організації на загальних зборах двома третинами голосів присутніх.

Вчора документ опублікували в офіційному парламентському виданні “Голос України”.