В Україну прибула партія вакцини проти Covid-19, куплена державним коштом

Сьогодні до України доправлена літаком партія вакцини Pfizer.

Як повідомляє МОЗ України, в нашу країну прибуло 117 тисяч доз вакцини. Це перша партія від американського виробника, що була куплена за гроші з держбюджету України. 

Читайте також: Вакцина Pfizer уже в Україні: з літака вивантажували дуже швидко. На залишкові дози Ляшко сказав не розраховувати (Відео)

Як повідомляла ІА "7 Днів-Україна", вперше вакцину Pfizer Україна отримала ще 16 квітня цього року. Ця партія чисельністю 117 тисяч доз була направлена в Україну в рамках міжнародної програми COVAX.

Першу ж куплену державним коштом партію вакцини Pfizer Україна, за даними МОЗ, використає для щеплень проти Covid-19 працівників бюджетної сфери, військових і дипломатів.

"Вакцину з цієї партії використають для щеплення таких груп:

  • працівники сфери освіти (додаткова потреба); 
  • особи з першого та другого етапу, зокрема медики (не щепились раніше); 
  • військовослужбовці Збройних сил України, співробітники структур державної безпеки;
  • представників іноземних дипломатичних установ в Україні.

В Україні щепитимуть проти Covid-19 представників дипломатичних місій інших держав. Натомість останні вакцинують наших дипломатів, які працюють в цих країнах та забезпечують підтримку наших громадян, що перебувають за кордоном", - сказано в повідомленні МОЗ України.

Читайте також: Вакцини Pfizer Україна отримає вдвічі більше – Степанов домовляється про вакцини від Covid-19 на 2023 рік (Відео)

Мінохоронздоров'я повідомляє, що до 30 травня в Україну має прибути 167 тисяч 310 доз вакцини виробництва Pfizer-BioNTech.

"Україна раніше отримала 590 850 доз вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech коштом донорів у межах COVAX - глобальної ініціативи з рівномірного розподілу вакцин проти Covid-19... Крім того, Міністерство охорони здоров'я досягло домовленості з компанією Pfizer про постачання в Україну в 2021 році 20 млн доз вакцини Pfizer-BioNTech", - проінформували в МОЗ.

Довідково: Вакцина Comirnaty (Комірнаті) - це мРНК-вакцина проти COVID-19, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Ефективність вакцини становить 95%. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози з інтервалом у 21-28 днів