В Україні заборонили курити сигарети для нагрівання у громадських місцях – штрафи такі ж, як і для решти цигарок

11 липня в Україні набули чинності норми антитютюнового закону, які забороняють паління тютюнових виробів для нагрівання (ТВЕН) нарівні з цигарками, кальянами та електронними цигарками.

Про це повідомляє Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

“З 11 липня 2022 року в Україні набувають чинності норми антитютюнового Закону 1978-ІХ, які передбачають заборону куріння тютюнових виробів для нагрівання у визначених законом місцях нарівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами (куріння яких заборонено з 2012 року). Також норми Закону забороняють курилки у приміщеннях підприємств усіх форм власності та надають повноваження органам місцевого самоврядування встановлювати додаткові вільні від куріння місця”, – йдеться в повідомленні.

Держпродспоживслужба уточнила, що скаргу на куріння у забороненому Законом місці можна подати в електронний спосіб через офіційний вебпортал Держпродспоживслужби, навіть з мобільного телефону. Зауважимо, що за куріння у заборонених законом місцях відповідальність несуть як курці-порушники, так і суб’єкти господарювання, у приміщенні або на території яких вчиняється правопорушення.

"Завдяки широкій суспільній підтримці антитютюнових заходів в Україні відзначається високий рівень дотримання бездимного законодавства. Держпродспоживслужба готова реагувати на скарги споживачів щодо випадків куріння чи вживання у заборонених місцях тютюнових виробів, електронних сигарет, кальянів, а тепер і пристроїв для нагрівання тютюну", - наголосив головний спеціаліст відділу контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства Держпродспоживслужби України Юрій Сахно.

За порушення заборон нового закону громадянином передбачено штраф у розмірі від 51 до 350 гривень, для закладів громадського харчування – від 3 тисяч до 15 тисяч гривень.