В Україні з’явилися «кризові» злочини, викликані епідемією — підполковник поліції Вадим Міжнов

????????????????????????????????????

«В Україні з’явилися ситуативні – «кризові» злочини. Це – особливість не лише нашої держави, а й інших країн, де виникає напруга економічної кризи, а тепер ще й пандемія небезпечної хвороби. Тоді «з’являється» категорія громадян, які раніше й не думали про кримінал, а нині озброєні, втративши роботу, йдуть на злочини…», — каже підполковник поліції з Тернопільщини Вадим Міжнов.

З приємністю відчув міцний потиск руки, вольовий погляд в очах співрозмовника. Привітавшись, приготувався задавати запитання. Але він уміло перехопив ініціативу й вже незрозуміло було, хто в кого бере інтерв’ю. Це й не дивно, адже мій співрозмовник ­ начальник Лановецького відділення поліції Кременецького відділу поліції ГУНП в Тернопільській області підполковник поліції Вадим Міжнов.

­- Вадиме Олександровичу, кар’єра для Вас ­ задоволення здорових амбіцій, тверда впевненість у собі, звичайна службова справа, чи щось інше?

– Якщо в людини здорові амбіції, якщо вона досягає мети, яку поставила перед собою, то це нормально. Але, якщо крокує до відповідної посади через болі, а то й трагедії інших, то це, м’яко кажучи, нерозумно. Гадаю, немає такої людини, якій було б байдуже, яке вона займає місце в суспільному житті. Немає такого рядового, який би не бажав стати генералом. Але це потрібно робити, я впевнений, чесним шляхом.

­- На відповідальній посаді в районі Ви трохи більше, як пів року, але працюєте в системі охорони правопорядку давно. Скажіть, чи з нестандартною ситуацією, яка тепер в країні через пандемію коронавірусу, змінилися причини, через які люди йдуть на злочини?

– Так. На жаль, в Україні з’явилися, якщо можна так сказати, ситуативні – «кризові» злочини. Це – особливість не лише нашої держави, а й інших країн, де виникає напруга економічної кризи, а тепер ще й пандемія небезпечної хвороби. Тоді «з’являється» категорія громадян, які раніше й не думали про кримінал, а нині озброєні, втративши роботу, йдуть на злочини…

– Чи готова була поліція зіштовхнутися з такою ситуацією?

– Поліція готова до протидії злочинам, працює над їх розкриттям. Нерідко наш успіх залежить від взаємодії з законослухняними й свідомими громадянами. Тож, ми просимо співгромадян, якщо їм відомі деталі чи будь-яка інформація про правопорушення, повідомляти поліцейських. Така співпраця приносить позитивні результати насамперед громаді, бо робить безпечним середовище, в якому проживають вони й їхні рідні. 

Нині в Україні епідемія короновірусу. Як у цій ситуації працює поліція?

– З моменту введення на території держави карантину, щоб запобігти поширенню короновірусної інфекції COVID-19 на території Лановецького району, працівники поліції працюють у посиленому режимі. Зокрема, спільно із працівниками управління Держпродспоживслужби в районі та представниками органів місцевого самоврядування перевіряємо розважальні заклади (кафе, ресторани, бари), торговельні точки, приміщення державних установ, ринку щодо дотримання суб’єктами господарювання та керівниками підприємств карантинних заходів. Також перевіряємо маршрутні транспортні засоби і проводимо постійну профілактичну роботу з перевізниками. На постійному контролі — особи, які повинні бути самоізольовані, проводимо «раптові» перевірки дотримання ними режиму. За час карантинних обмежень виявили низку порушень з боку підприємців. За цими фактами складено протоколи про адміністративні правопорушення, які направлено на розгляд у Лановецький районний суд.

– У Вас така професія, за якої зайнятість — чи не 24 години на добу. Чи є хвилини для хобі?

– Часу, на жаль, немає. Люблю спорт. Він – моє захоплення, можливість розслабитися і трішки відпочити.

– Яка для Вас найголовніша риса, за якою оцінюєте людей?

– Порядність. Порядність підлеглого, керівника, колеги. Як на мене, ця риса закладається в людині від народження. Якщо гарним сім’янином, професіоналом можна стати, то рис порядної людини – не набути, бо вони закладаються, напевне, з генами. Я не прощаю непорядності, зради… 

– Патріотизм для Вас це….

– Не просто любити Україну, а жити нею, самовіддано працювати для її блага, процвітання. На цій посаді мені хочеться зробити все можливе для того, аби зменшити злочинність, щоб у родинах жителів нашого району панував спокій.

– Дякую Вам, Вадиме Олександровичу за розмову. Підношу щиру молитву до Творця Всесвіту із благанням дарувати здоров’я, миру, щастя, благополуччя Вам, Вашій родині й Вашому колективу.

Георгій Мельник.