В Україні вступили в дію нові умови карантину через Covid-19: обмеження для чотирьох зон (Графіка)

Із 3 серпня в Україні почали діяти нові умови адаптивного карантину, запровадженого через епідемію Covid-19. Від сьогодні карантинні обмеження в регіонах України різні, відповідно до поділу на чотири зони від червоної до зеленої.

Поділ на зони, відповідно до рініше прийнятої Постанови Кабміну, здійснила 31 липня Центральна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомляє МОЗ України, публікуючи карту карантинних зон України з 3 серпня.

Залежно від рівня захворюваності на Covid-19 в окремих регіонах і містах України з 1 до 31 серпня будуть запроваджуватись карантинні заходи, що відповідають обмеженням від зеленого до червоного кольорів. Приналежність регіону до тієї чи іншої зони Центральна комісія перегладатиме кожні 5 днів на підставі нових даних про рівень захворюваності на коронавірус.

Читайте також: Чотири кольори карантину в Україні: глава МОЗ пояснив, як це працюватиме (Відео)

Карантинні обмеження для зон різні. Соціальна дистанція і носіння захисник масок залишаютсья обов’язковими навіть у тих “зелених” регіонах України, де найнижчі показники захворюваності на коронавірус.

Найжорсткіший карантин – у червоні зоні: там має зупинитись громадський транспорт, припинити роботу заклади освіти, торгово-розважальні центри, заклади громадського харчування та спортивні об’єкти.

За рішенням, яке прийняла 31 липня Центральна комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, до червоної зони в Україні з 3 до 7 серпня потрапили Тернопіль, Луцьк і Кіцманський район Чернівецької області. До помаранчевої зони потрапив десяток населених пунктів і районів, у зеленій зоні – більшість території України.

Наступне рішення щодо віднесення регіонів і населених пунктів до чотирьох карантинних зон за підсумками 5-ти днів нових правил карантину Центральна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийматиме цієї п’ятниці, 7 серпня.