В Україні стартувало щеплення від Covid-19 вакциною “CoronaVac”: Степанов сказав про її ефективність (Відео)

Від 13 квітня в Україні для щеплень проти коронавірусу поряд з вакциною AstraZeneca/Covishield будуть застосовувати й вакцину “CoronaVac” від китайського виробника Sinovac Biotech.

Про це заявив сьогодні на брифінгу мінстр охорони здоров’я України Максим Степанов.

“Міністерство охорони здоров’я закінчило всі процеси перевірки, лабораторний контроль вакцини CoronaVac виробництва Sinovac Biotech і від сьогодні розпочинаємо щеплення цією вакциною”, – сказав міністр про “CoronaVac”.

За словами Максима Степанова, вакцини від китайського виробника Sinovac Biotech Україна отримала 215 тисяч доз, а загалом має отримати 1,7 мільйонів доз цієї вакцини. Решту доз Україна планує отримати найближчим часом.

"Ми розраховуємо на цю поставку протягом квітня-травня цього року", - уточнив Степанов.

Читайте також: Головний санлікар України сказав, як отримають другу дозу щеплені Covishield і кого щепитимуть Sinovac (Відео) 

"CoronaVac є абсолютно безпечною вакциною, яка виготовлена за технологією інактивованих вакцин. Це достатньо відома технологія, яка використовується для виготовлення вакцин вже протягом десятків років і довела свою ефективність, безпечність і свою дієвість", – зазначив Максим Степанов.

Для щеплення однієї людини від коронавірусу потрібні дві дози цієї вакцини, введенні з інтервалом у кілька тижнів. Щодо її ефективності, то, відзначив глава МОЗ України, "CoronaVac", як і решта інактивованих вакцин, має не таку високу ефективність, але точно рятує від важкого перебігу хвороби.

"Ефективність вакцини означає ефективність того, що людина не захворіє. Це означає, що зі 100% людей, які пройшли щеплення, наприклад, 80% точно не захворіє. Відразу виникає питання – а решта 20%? Так, решта 20% можуть захворіти, але який буде перебіг хвороби? Дуже часто це або безсимптомний, або з дуже легкими симптомами. Він не передбачає госпіталізації і смерті. Вакцинована людина точно не потрапить в реанімацію і точно не помре. І цей принцип зберігається у всіх вакцин, які зареєстровані від Covid-19", - наголосив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.