В Україні реформують роботу закладів професійно-технічної освіти, – Мінекономіки

фото: Економіка – Karpat.in.ua

Про це йшлося на нещодавній зустрічі керівництва Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Державного центру зайнятості, Національного агентства кваліфікацій, представників Міжнародної організації праці  з представниками програми «U4Skills: кращі навички для сучасної України».

Йдеться про спільну програму ЄС та його держав-членів – Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії для підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні з  метою приведення навчання у відповідність до вимог ринку праці, інформує сайт me.gov.ua.

Наразі програма запроваджується в 7 пілотних регіонах: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій областях. Надалі досвід цих регіонів поширюватиметься на всю країну.

«Для нас важливо провести ефективні та життєздатні зміни, щоб випускники могли знаходити роботу, а не поповняти перенасичені фахівцями галузі, у яких обмаль вільних робочих місць», – коментує перебіг проєкту  Перша заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Юлія Свириденко. 

Реформа професійно-технічної освіти, серед іншого, сфокусована на створенні Центрів досконалості з сучасним обладнанням і технологіями для навчання. Вони стануть хабами, де втілюватимуться кращі практики реформи і які ділитимуться своїм досвідом з іншим закладами по всій країні. EU4Skills триватиме впродовж 2019-2023 років.

Учасники зустрічі домовилось на підписанні Меморандуму між сторонами, підготовці дорожньої карти відповідних дій, визначення початкового набору критеріїв аналізу, джерел, архітектури системи тощо.