В Україні починають колоти другу бустерну дозу проти Covid-19: кому це вже варто робити

Фото з відкритих джерел

В Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти коронавірусу окремим категоріям громадян. Зокрема, другий бустер можна робити всім старшим за 60 років, а також людям віком 18-59 років із хронічними хворобами.

Відповідні рекомендації затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України №1249 від 19 липня 2022 року, повідомляє МОЗ.

"Для другої бустерної дози застосовуватимуть мРНК-вакцину (наразі в Україні це Pfizer) з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози", - йдеться в повідомленні.

У МОЗ перелічили категорії громадян, які можуть отримати другу бустерну дозу вакцини проти Covid-19:

▪️ люди віком понад 60 років
▪️ люди, які проживають у закладах догляду за літніми людьми
▪️ люди з інвалідністю
▪️ люди з імуносупресією
▪️ люди віком 18-59 років із медичними станами, які підвищують ризик тяжкого перебігу Covid-19 (перелік станів – https://bit.ly/NTHEI_16_06_2022)
▪️ люди віком 18-59 років із численними хронічними захворюваннями.

ДУ МОЗ додали, що другу бустерну дозу вакцини вже застосовують в Ізраілі, США, Канаді, Великій Британії, Японії, її рекомендували вводити в країнах ЄС.

епитися від Covid-19 в Україні можна в будь-якому пункті чи центрі вакцинації. Перелік пунктів за посиланням – https://bit.ly/vaccinationpoints або за телефоном 16-77", - повідомили у МОЗ.