В Україні оголошена загальна мобілізація – Президент підписав указ

Президент Володимир Зеленський оголосив в Україні загальну мобілізацію.

Про це свідчить офіційно оприлюднене  ОПУ повідомлення про указ президента.

“У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України постановляю: 1. Оголосити та провести загальну мобілізацію”, – йдеться в документі.

Відповідно до Указу, мобілізація має проводитися протягом 90 діб із дня набрання чинності цим указом на всій території України.

"Мобілізацію провести на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської. Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва", - йдеться в указі.

Призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб військових буде здійснюватись в обсягах, визначених мобілізаційними планами.

Черговість та обсяги призову військовозобов’язаних, резервістів і транспортних засобів національної економіки в межах загального строку мобілізації має визначити Генштаб ЗСУ.

Кабінет міністрів повинен забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов'язаних з оголошенням та проведенням загальної мобілізації в Україні.