В Україні мають робити по 8 мільйонів щеплень від Covid-19 щомісяця – Уряд оновив план вакцинації

Кабінет міністрів оновив Національний план вакцинації проти коронавірусу, який передбачає нарощування темпів щеплень до кінця 2021 року. Так, із вересня в Україні мають вводити понад 8 мільйонів доз вакцини щомісяця.

Про це йдеться у пояснювальній записці та додатку до розпорядження уряду, яке схвалили 28 липня, повідомляє Hromadske.

Так, уряд планує вакцинувати більшість дорослого населення України до кінця 2021 року. У липні мінімальна кількість щеплень (потреба) визначена на рівні 5,3 мільйона доз. У серпні цей показник має зрости до 6 мільйонів. 

У вересні планують робити більш як 8,2 мільйона щеплень, а в жовтні, листопаді та грудні - по 8,5 мільйона.

До кінця року Україна загалом має отримати більш як 47 мільйонів доз вакцини (це включно із тими препаратами, які ми вже отримали раніше). З них 39,2 мільйона - за кошти державного бюджету, а 8,1 мільйона - у межах програми COVAX.

Починаючи з липня, найбільше препаратів Україна має отримати від виробника Pfizer/BioNTech - понад 20 мільйонів. Також нам мають надійти 10 мільйонів доз американської вакцини від Novavax, більш як 5,3 мільйона китайської CoronaVac та майже 5,5 мільйонів вакцини AstraZeneca.

Читайте також: Уряд України опублікував Національний план вакцинації від Covid-19 з помісячною кількістю щеплень (Таблиця)

Нагадаємо, згідно з попередньою версією Національного плану вакцинації, з травня в Україні мали робити щонайменше по 5,6 мільйона щеплень щомісяця. Для цього щодня потрібно було вакцинувати приблизно 182 тисячі людей.

Читайте також: “Ситуація погіршується”, – у МОЗ назвали кількість підтверджених випадків штаму Delta в Україні

Однак таких темпів досягнути не вдалося. У травні загалом зробили 425 тисяч щеплень, а в червні - 1 мільйон 552 тисячі. Проте упродовж останніх кількох тижнів в Україні щодня нарощують зусилля щодо щеплень. Зокрема, 24 липня в Україні встановили новий рекорд вакцинації за добу - більш як 152 тисячі доз.