В Україні хочуть підвищити низку податків

Фото з вільних джерел.

Кабмін подав до Верховної Ради законопроєкт №5600, який змінить розмір податків для українців. Для тих, хто захоче детальніше дізнатися про зміни — документ має назву «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень». Він передбачає підвищення низки податків.

Його автори хочуть переглянути ставки акцизного, екологічного податків і рентної плати. Зокрема, пропонують збільшити акциз на пиво із 2,78 грн за літру пива до 59,82 грн за літру 100-відсоткового спирту. Окрім цього, запланували проіндексувати акцизний податок на алкогольні напої, а також на 14,5% підвищити ставку ренти за користування надрами, проіндексувати екологічний податок, збільшивши вдвічі ставки за скиди забруднюючих речовин у річки й озера з поступовим збільшенням до 2029 року у 10 разів.

Цікавою є й пропозиція збільшити податок на доходи фізичних осіб від продажу третього та наступних об’єктів нерухомого майна з п’яти до 18 відсотків.

Також уряд пропонує у разі несплати податкового боргу понад мільйон гривень протягом 30 днів після отримання податкової вимоги дозволити Державній податковій службі звертатися до суду, щоб той заборонив виїзд керівника підприємства чи організації — юридичної особи, що заборгували, за кордон до моменту сплати податків.

У Мінфіні зазначили, що законопроєктом встановлюють обмеження для бюджетного відшкодування ПДВ для платників-посередників, якщо придбані чи імпортовані товари у подальшому постачатимуть на митну територію України.

Як кажуть розробники документа, нововведення передусім допоможуть покращити адміністрування податків і протидіяти так званим скруткам. А що головне — сприятиме додатковим надходженням до бюджетів, а це близько 50 млрд грн на рік.