В Україні дозволили третє щеплення від Covid-19 для нової групи громадян: МОЗ порадило вакцину

Третю (бустерну) дозу вакцини проти коронавірусу, крім медиків та людей з ослабленим імунітетом, тепер колотимуть і громадянам України, старшим за 60 років.

Про підписання відповідного наказу повідомив сьогодні міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. “Підписав відповідний наказ за рекомендацією Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ). Дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Літні люди зможуть отримати бустерну дозу щонайменше через шість місяців після другої… Отримати бустерну дозу люди віком 60+ можуть через 6 місяців з дати другого щеплення від COVID-19, оптимально в період від 6 до 9 місяців. Перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty/Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина до цього. Наприклад, якщо перші два щеплення було зроблено вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech бустерну дозу рекомендовано вводити вакциною Comirnaty/Pfizer. За відсутності м-РНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами”, – написав у Фейсбук міністр охорони здоров’я України.

"5 січня на засіданні НТГЕІ розглядатимемо питання впровадження бустерної дози для усіх інших категорій", - додав Віктор Ляшко.

У МОЗ України порадили медикам, що для третього щеплення проти Covid-19 краще використовувати м-РНК-вакцини і оприлюднили схеми.

"Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty/Pfizer, за такими схемами:

▪️ перші дві дози Moderna або Pfizer + бустер Moderna або Pfizer
▪️ перші дві дози AstraZeneca (Covishield, SKBio) + бустер Moderna або Pfizer
▪️ перші дві дози CoronaVac + бустер Pfizer
▪️ перші дві дози за змішаною схемою + бустер Moderna або Pfizer", - йдеться в повідомленні МОЗ України.
 
Для отримання бустерної дози можна записатися на щеплення у будь-який пункт чи центр вакцинації від Covid-19. Перелік та контакти на vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 800 60 20 19.