В Україні День пам’яті жертв голодомору: які заходи заплановані

У День пам’яті жертв Голодоморів 28 листопада в Україні традиційно вшанують заморених голодом хвилиною мовчання або молитвою, відвідають поминальне богослужіння, згадуючи вбитих комуністичним тоталітарним режимом співвітчизників.

Зауважимо, що щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв трьох голодоморів – Голодомору 1932 – 1933 років та масових голодів 1921 – 1923 і 1946 – 1947 років. У 2020 році – це 28 листопада, повідомляє 24 канал.

Всі українці можуть долучитися до акції “Запали свічку пам’яті”: о 16:00 провести хвилину мовчання та поставити на підвіконня запалену свічку.


У Києві о 16:00 пам’ять жертв Голодоморів вшанують хвилиною мовчання, приспустять державні прапори, обмежать проведення розважальних заходів. У столиці також відбуватимуться скорботні молитви, церемонії покладання квітів і встановлення лампадок. Зокрема – на території Національного музею “Меморіал жертв Голодомору” (вулиця Лаврська, 3), до Пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932 – 1933 років на Михайлівській площі та інших пам’ятних місцях.

Кияни також долучаться до загальноукраїнської акції “Запали свічку”.

В онлайн-форматі та соцмережах заплановані інформаційні, просвітницькі та інші тематичні заходи під загальним гаслом “Збережи пам’ять. Збережи правду”. В закладах освіти Києва пройдуть тематичні уроки, виховні години, лекції, меморіальні заходи, книжкові та фотовиставки.

До 6 грудня в київській Публічній бібліотеці імені Лесі Українки для дорослих організовували книжкову виставку “Трагедія незнищеної волі”.

27 листопада в Національному історико-архітектурному музеї “Київська фортеця” – захід із вшанування пам’яті з показом фільму та лекцією Юрія Граждана.

Також в онлайн-форматі на вебсайті Держархіву Києва можна ознайомитись із архівними документами “До роковин вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Україні”.

Львів

У Львові 28 листопада на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку представники влади, громадськість та духовенство проведуть спільну молитву та згадають пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Опісля – запалять свічки і лампадки на площі.

27 листопада школярі Львова теж долучилися до Дня пам’яті жертв Голодоморів. У всіх школах міста відбулася хвилина мовчання і тематичні уроки, на яких переглянули художні та документальні фільми про Голодомор.