В селі на Хмельниччині діє унікальний центр перманентної культури, де вирощують високі врожаї без застосування хімікатів (Відео)

фото: UA: ПОДІЛЛЯ
фото: UA: ПОДІЛЛЯ

На Хмельниччині діє унікальне сільськогосподарське підприємство.

Воно незвичне тим, що тут застосовують абсолютно інші методи вирощування овочів і фруктів.

Центр перманентної культури діє в селі Прислуч Полонського району.

Продукція є екологічно чистою, адже  тут не використовують пестицидів, мінеральних добрив та інших хімічних засобів.

Екологічним господарством тут займається пермадизайнер Іванна Білоус з родиною. Вирощують гриби трюфелі, горіхи пекани, спаржу, момордіку, дерева періоду динозаврів гінкго, медоносами приваблюють комах та будують їм помешкання.

А ще не спалюють листя й бадилля, не орють землю, не застосовують жодних хімікатів і збирають при цьому великі врожаї ягід, овочів і фруктів.

Пермакультура (від англ. permaculture — permanent agriculture — «Стале сільське господарство») — підхід до проектування сталих систем і система ведення сільського господарства, що працює в гармонії з природніми процесами з мінімальними витратами праці і без шкоди для довкілля, пише Вікіпедія.

Підхід сформувався у другій половині XX століття через недовіру і спротив сучасним методам землеробства (активне застосування мінеральних добрив и пестицидів, обов’язкове орання землі и т. д.) зі сторони багатьох агрономів і біологів, а також фермерів-практиків з усього світу. Найвідоміші з них — австрійський фермер Йозеф Гольцер, японський фермер і філософ Масанобу Фукуока[en] і австралійський дизайнер, еколог і зоолог, пропагандист пермакультури Білл Моллісон. Моллісон написав декілька книг з цього предмету, зокрема «Пермакультура: порадник для дизайнера». Відтоді слово «пермакультура» розширило своє значення.

Як господарюють у Прислучі – дивіться відео UA: ПОДІЛЛЯ: