В ООН також відзначать 200-річчя Тараса Шевченка

Untitled-2_copy1-300x20927 лютого в одному з приміщень ООН у Нью-Йорку з нагоди Міжнародного дня рідної мови відбудеться святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Співорганізаторами цієї події стали Світова федерація українських жіночих організацій (СФУЖО) і Світовий конгрес українців (СКУ). Про це повідомляє сайт СФУЖО.

«Цього року вперше українці відзначатимуть це свято у кімнатах ООН, щоби вияснити наше відношення до своєї рідної мови і сказати про її історичні страждання. Ми знаємо, що в ООН маємо підтримку, сам генеральний секретар Пан Гі-Мун ставиться прихильно до нашої справи та журналісти при ООН розуміються на українській ситуації», – зазначила голова представництва від СФУЖО в Економічній та соціальній раді ООН Марта Кебало.

У програмі відзначення ювілею Кобзаря в ООН передбачено наукове слово професора університету Торонто Максима Тарнавського, мистецькі виступи хору «Прометей» із Філадельфії, Братів Добрянських та вокального дуету «Лісова Пісня», а також читання творів Шевченка та виставку їх видань. Вести свято має журналіст «Голосу Америки» та перекладач видання «Кобзаря» Петро Фединський.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала ініціативу діаспори щодо проведення 5 березня парламентських слухань, присвячених Тарасу Шевченку.