В Оксфорді з’ясували ефективність вакцини AstraZeneca проти “індійських” штамів Covid-19

Вакцина AstraZeneca ефективна проти двох штамів Covid-19 “Дельта” і “Каппа”, які спричинили масовий спалах коронавірусу в Індії.

Про це за результатом дослідження заявили розробники вакцини, повідомляє повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Reuters

Дослідження вчених Оксфордського університету показали, що розроблена ними вакцина у 90% випадків запобігає важкому перебігу з госпіталізацією пацієнтів, коронавірусну хворобу в яких спричинили “індійські” штами Covid-19. Дослідження вивчало здатність антитіл у крові тих, хто одужав, і тих, хто був щеплений, нейтралізувати варіанти “Дельта” і “Каппа”.

Минулого тижня аналіз Public Health England (PHE) показав, що вакцини, виготовлені Pfizer Inc (PFE.N) та AstraZeneca, забезпечують високий захист - понад 90% - від госпіталізації за варіантом "Дельта".

Останні результати дослідження в Оксфорді побудовані на недавньому аналізі PHE, заявила компанія.

Читайте також: В Україну прибули другі дози AstraZeneca для вакцинованих проти Covid-19 у лютому (Відео)

Нагадаємо, що вакцина AstraZeneca/Covishield була першою вакциною проти коронавірусу, якою почали вакцинацію від Covid-19 в Україні. Зараз для стійкого імунітету проти коронавірусу громадяни нашої країни вже отримують другу дозу цієї вакцини.