В Офісі Зеленського пояснили необхідність нових Мінських угод (Відео)

Глава Офісу Президента Україин Андрій Єрмак. Фото – сайт ОПУ

Термін виконання частини пунктів підписаних 6 років тому Міських угод уже закінчився, а з вини Росії ці пункти досі не виконані. Тому Україна вважає, що частину пунктів Мінських угод слід оновити так, щоб були збережені принципи, закладені в Мінських угодах.

Про це заявив в інтерв’ю телеканалу “Україна 24” глава Офісу Президента України Андрій Єрмак.

“Мінські угоди, якщо ми візьмемо рядки в деяких формулюваннях, то спливли терміни, протягом яких мали бути виконані ті чи інші кроки. За духом, за принципами, ці угоди є, вони єдині, і ми йдемо цим шляхом. Але в процесі узгодження нової дорожньої карти потрібно вносити коригування, сьогодні вже 2021 рік”, – сказав Єрмак.

На його думку, при підписанні Мінських угод в 2015 році зі сторони України йшлося про якнайшвидше досягнення миру на Донбасі. Росія ж, щоб цього не допустити, всі ці роки чіпляється за порядок виконання пунктів угоди. В результаті миру на Донбасі і досі не досягнуто. За словами Єрмака, Україна і надалі буде учасником Мінського процесу, бо наразі іншого переговорного майданчика для втілення Мінських домовленостей немає. Самі ж Мінські угоди, за словами глави Офісу Президента України, слід осучаснити. І Україна на засіданні ТКГ у Мінську для цього вже запропонувала "План спільних кроків", представлений Леонідом Кравчуком.

"У процесі узгодження нової дорожньої карти, нового плану, який повинен базуватися на принципах Мінських угод, безумовно, потрібно вносити коригування для надання імпульсу переговорам, щоб врятувати їх", - сказав Андрій Єрмак.

Читайте також: Кравчук сказав, що було б, якби Україна погодилась виконувати вимоги Росії щодо Донбасу (Відео)

Як повідомляла ІА "7 Днів Україна", раніше Леонід Кравчук представив на засіданні Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі "План спільних кроків". Росія заявила, що цей план не підтримує. Компромісний варіант проєкту документа за пропозицією України має підготувати координатор ОБСЄ в політичній підгрупі П’єр Морель.

Читайте також: “План руху вперед”, – Кравчук заявив про нову ініціативу України в Мінських переговорах (Відео)

Нагадаємо, що в питанні виконанні Мінських угод Росія наполягає, щоб спершу на Донбасі були проведені вибори, а потім Україні буде повернутий контроль над наразі окупованою частиною українського кордону.

Читайте також: Кравчук виніс вердикт переговорам з Росією про Донбас: “Домовитися неможливо” (Відео)

Україна заявляє, що політична складова Мінських угод може бути виконана тільки після виконання пункту про безпеку. Тобто вибори можуть відбутись лише після звільнення Донбасу, бо до виведення з окупованого Донбасу російських військ і повернення контролю за кордоном організувати вільні демократичні вибори на Донбасі буде неможливо.

Більше - у повній версії в інтерв'ю глави Офісу Президента України Андрія Єрмака телеканалу "Україна 24".