В одному з міст України можуть ввести надзвичайний стан

На сьогоднішній день у Львові накопичилося понад 7 тисяч тонн відходів, які нікуди вивозити, заявив мер міста Андрій Садовий на позачерговому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної ситуації та надзвичайних ситуацій.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Зараз я дзвонив Кістіону (віце-прем’єру Володимир Кістіон – Ред.), він знайомий з ситуацією. Завтра я буду в Києві і своїми силами буду апелювати бити по здоровому глузду. У місті надзвичайна ситуація. Є загроза надзвичайного стану. Якщо держава почне нарешті виконувати свої обов’язки, то все буде добре “, – цитує Садового видання Справжня варта.

За словами мера, ситуація настільки критична, оскільки Меморандумі про співпрацю з районними адміністраціями Львівщини не виконується. Його місцеві чиновники підписали 21 квітня, домовившись приймати сміття зі Львова протягом 2 років. У той же час, з бюджету Львівської області та Львова за цей час на потреби зазначених міст заплановано виділити понад 200 млн грн.

Читайте також: У зоні ЧАЕС сьогодні скинули львівське сміття — поліція почала кримінальне провадження (Відео)

“Там (у Меморандумі – Ред.) є цифра – 570 тонн в день. Зараз є три міста, які приймають сміття, і ми можемо вивозити в день тільки 80 тонн. Зараз на майданчиках є понад 800 тонн сміття, яке ми не можемо вивезти. Про це питання якісно поінформований і президент, і прем’єр “, – заявив мер.

За його даними, зараз сміття зі Львова приймає Червоноград (10 тонн), Буськ (40 тонн) і Новояворівськ (40 тонн).

Львову ніде утилізувати свої відходи через пожежі і аварії з загибеллю рятувальників на сміттєзвалищі в Грибовичах в травні минулого року. Вантажівки з львівським сміттям виявляють по всій території України. Відходи у тому числі скидають і в непризначених для цього місцях, пише nv.ua.