В одній з країн заборонили вживати слово “коронавірус”. Чому?

фото із вільних джерел
фото із вільних джерел

Зокрема, така заборона діє у Туркменістані. 

Відомо, що влада Туркменістану заборонила державним засобам масової інформації використовувати термін “коронавірус”, не згадується це слово і в інформаційних брошурах про охорону здоров’я, що розповсюджуються в школах, лікарнях і на роботі.

Про такі нововведення пише організація “Репортери без кордонів”.

Повідомляється, що люди, які носять маски на обличчі або говорять про коронавірус на вулиці, на зупинках громадського транспорту або біля магазинів, можуть бути затримні поліцією.

"Радіо Азатлик" (туркменська служба "Радіо Свобода") повідомляє, що Туркменістан не визнає наявність коронавірусу, але вживаються деякі заходи, насамперед з метою уникнення паніки серед населення.

Зокрема, в Ашхабаді масово закривають магазини та приватні заклади, що працюють у сфері послуг. Припиняють роботу приватні пекарні.

Канікули в школах продовжили до 6 квітня. Проводиться дезінфекція в приміщеннях шкіл.

На дорогах і в громадських місцях у місцевих жителів вимірюють температуру. Також облаштовані пости на головних в’їздах у населені пункти, де патрулі перевіряють у водіїі прописку.

Водночас у країні виник дефіцит продуктів харчування, зокрема, через те, що державні магазини ввели обмеження на суму покупки.

За інформацією "Радіо Азатлик", влада країни продовжує приховувати інформацію щодо поширення коронавірусу. Остання офіційна інформація від МЗС щодо відсутності хворих була оприлюднена ще 5 березня.

Джерело: Суспільне.