В одній з гімназій Миколаєва діє бібліотека, якій понад сто років (Фото)

фото Наталії Михайленко

Діє вона у першій українській гімназії імені Миколи Аркаса, що у місті Миколаєві. У її фондах зберігається 29 дореволюційних видань. До Міжнародного дня шкільних бібліотек кореспонденти Суспільного підготували матеріал про бібліотеку закладу.

Із 1871 року Маріїнська жіноча гімназія (нині Перша українська гімназія імені Миколи Аркаса ) мала свою бібліотеку. Своїм відкриттям вона зобов’язана Павлу Гайдебурову, який передав на придбання книг свій гонорар від публічної лекції. До цих грошей була додана сума, зібрана ученицями гімназії, та придбано 95 томів, які стали основою гімназійної бібліотеки.

На 1 січня 1881 року бібліотечний фонд складався з 220 назв у кількості 454 томів. Крім книг виданих російською мовою, були книги написані французькою, наприклад, твори Жюля Верна.

Наприкінці ХІХ століття фонд бібліотеки нараховував 2050 томів із 737 назв. Крім книг та підручників до фонду бібліотеки входили і періодичні видання. У 1886 році бібліотека передплачувала такі журнали: “Вестник Европы”, “Русский вестник”, “Женское образование”, “Родник”, “Детское чтение” та газету “Русь”.

фото із сайту Першої української гімназії імені Миколи Аркаса

Відділ науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями зберігає 29 видань із фонду Маріїнської жіночої гімназії. У тому числі і книга Павла Гайдебурова “Исторический очерк николаевской Мариинской женской гимназии”. У музеї гімназії зберігається клавір опери “Катерина” Миколи Аркаса.

Структура сучасної бібліотеки включає два підрозділи: абонемент та читальну залу. Є два книгосховища: для підручників та художньої літератури.

Фонд бібліотеки: підручники – 8 036, художня література, періодичні видання – понад 11 тисяч. Є фонд документів на електронних носіях інформації – понад 200 дисків, педагогічно-програмних засобів, віртуальних лабораторій, електронних підручників та посібників, атласів тощо.

Джерела поповнення фонду – державний бюджет та благодійна допомога (подарунки від читачів, авторів, видавництв). Наприклад, за минулий навчальний рік (2019-2020) із державного бюджету отримали вісім примірників художньої літератури і 39 екземплярів подарували.

Читальна зала бібліотеки гімназії обладнана п'ятьма комп’ютерами, підключеними до мережі Інтернет, телевізором із супутниковим телебаченням, встановлений мультимедійний проєктор та екран.

Бібліотека є базою для проведення практичних занять, уроків, педагогічних нарад, семінарів з використанням мультимедійного обладнання. Діє медіаклуб.