В одній із ОТГ на Кіровоградщині запрацював американсько-український проєкт із покращення водопостачання (Відео)

фото: Суспільне
фото: Суспільне

Він має назву “Питна вода – понад усе”. Проєкт вартістю понад півтора мільйона гривень реалізували у Маловисківській об’єднаній територіальній громаді, що на Кіровоградщині.

Із цієї суми більше мільйона виділила американська програма з підтримки децентралізації в Україні ДОБРЕ, майже пів мільйона – це гроші з бюджету громади.

За ці гроші замінили насосне обладнання та автоматику на дев’ятнадцяти об’єктах водопостачання, купили очисні фільтри, інформує Суспільне.

” Це дасть змогу економити майже в половину електроенергію, регулювати тиск в системі. Системою можна керувати за допомогою мобільного телефону, або з кабінету, по Інтернету” – розповідає начальник Маловисківського водоканалу Володимир Аврунов.

Виконані роботи перевірив директор програми ДОБРЕ в Україні, американець Беррі Рід.

Проєкт „Питна вода – понад усе” обрали жителі, в яких були проблеми з подачею води у квартири: "Проблеми були в багатоповерхових будинках – на верхні поверхи не доходила вода. Особливо в літній період. А завдяки застосуванню цієї нової технології створюється потрібний тиск води. Мешканець відкриває кран – у нас працює ця система, закриває кран – система не працює. Більше відкрилося кранів – більше йде води", каже керівник громади Юрій Гульдас.

Проєкт забезпечить питною водою не тільки Малу Виску, але й  населені пункти Вишневе, Заповідне і Констянтинівка, де практично води ніколи раніше не було.

Проєкт "Добре" - це п’ятирічна програма Агентства США з міжнародного розвитку під назвою "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність". Він реалізовується з червня 2016 року у семи областях України, серед яких Кіровоградська.

Мета проєкту – створити умови для нових об’єднаних територіальних громад краще управляти ресурсами, підвищити якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку.

Подробиці - у репортажі журналістів UA: Кропивницький: