В одній із окружних виборчих комісій на Чернігівщині встановили камери відеоспостереження із порушенням закону: поліція відкрила кримінальне провадження (Відео)

фото: UA: ЧЕРНІГІВ
фото: UA: ЧЕРНІГІВ

11 камер відеоспостереження сьогодні вночі вилучили поліцейські у 207-й окружній виборчій комісії у Корюківці. Ці відеокамери встановили члени комісії – зовні приміщення та всередині.

До поліції звернулися представники громадянської мережі «ОПОРА». Її координаторка Наталія Висіканець каже, хотіли отримати правову оцінку дій працівників виборчої комісії, інформує cn.suspilne.media.

Вона розповіла:

“Зі слів голови комісії Ганни Преснякової, ці 11 камер були встановлені 10 липня, підключені 16. Запис не ведеться, тільки онлайн-трансляція. Ким вони були встановлені, за чий кошт, голова комісії на жаль не дала пояснень. Корюківська міськрада дала пояснення, що дозвіл на встановлення вони не надавали.»

На запитання, звідки камери, які члени комісії встановили в ОВК, голова комісії Ганна Преснякова  відповіла журналістам UA: ЧЕРНІГІВ, що вони встановлені для безпеки людей.  Вона також наголосила, що це не суперечить ніякому законодавству, тому що тут поставили таблички, що ведеться відеоспостереження. Камери взяли на час виборів.

Наталія Висіканець такі дії членів 207 ОВК називає незаконними.  І пояснила чому.

«Згідно роз’яснення ЦВК, які вона надавала ГУНП, камери можуть встановлені тільки за дозволом органів місцевого самоврядування і під відповідним контролем. Це не було зроблено, тому, відповідно, їх правомірність буде встановлювати поліція.»

Поліція відкрила кримінальне провадження. Про це UA: Чернігів сказала заступниця начальника слідчого управління нацполіції в області Галина Луговська.

Наразі триває слідство.

Подробиці – у сюжеті UA: ЧЕРНІГІВ: