В Одесі археологи проводять розкопки у пошуках залишків давнього османського замку (Фото)

фото: Укрінформ

Розкопкина на Приморському бульварі в Одесі проводять археологи Інституту археології НАН України та Південноукраїнського національного педагогічного університету. Допомагають їм студенти.

Науковці шукають залишки Хаджибейського замку, взятого штурмом у 1789 році підрозділами російської армії та українськими козаками, пише Укрінформ.

Геологи та археологи здійснюють повторне георадарне дослідження
фото: Укрінформ

Керівники робіт – доктори історичних наук Андрій Красножон і Світлана Іванова – вважають, що фрагменти фундаменту замку могли вціліти після його підриву та зруйнування солдатами мурів фортифікаційної споруди.

Дослідники продовжують реанімувати з-під нашарувань імперських міфів справжню історію міста, яке упродовж півтисячолітнього розвитку неодноразово змінювало назву, але залишалось важливим торговельно-портовим центром на Чорному морі.

“Розкопки ведемо на місці можливого розташування османського замку Хаджибей, базуючись на результатах георадарного сканування. Це дозволило нам із великою мірою вірогідності визначити місце, де можуть бути залишки фундаменту брамної вежі замку. Студенти нашого вишу, як бачите, вже розкопали шари ґрунту майже на двометрову глибину, а сама аномалія знаходиться на глибині близько двох з половиною метрів”, – зазначив завідувач кафедри історії України Південноукраїнського національного педагогічного університету Андрій Красножон.

Артефакти філіалу Одеського археологічного музею під прозорим куполом на Приморському бульварі
фото: Укрінформ

Щоб підтримувати шари ґрунту в сухому стані, над розкопом відразу ж спорудили прозорий тентовий намет, названий керівником туристичної фірми Олександром Бабичем “Домом для Хаджибея”. Усі роботи ініціатори ведуть не за бюджетні, а за власні кошти, при фінансовій підтримці приватних спонсорів. Це стосується вивезення десятків тонн ґрунту, відновлення покриття бульвару, порушене внаслідок здійснення розкопок, й охорони об’єкту.