В ОБСЄ заявляють, що ЗСУ відели від лінії розмежування не все важке озброєння

ОБСЄ-машина місії на фоні танкаВ ОБСЄ заявляють, що ЗСУ відвели не всю техніку: ряд машин спостерігали на позиціях українських військових. Про це йдеться в опублікованому сьогодні звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Так, СММ заявляє, що в районі Волновахи бачили 5 152-мм гаубиць “Мста-С” в місцях дислокації, з яких вони повинні були бути відведені. В ОБСЄ стверджують, що ці знаряддя також не надавалися ОБСЄ в списках озброєнь. “СММ спостерігали МТ-12 100-мм протитанкові гармати в районі підконтрольного уряду Золотого і два основних бойових танки (ОБТ) в районі підконтрольного уряду Горського”, – йдеться в повідомленні.

Також у підконтрольній Україні Чабанівці спостерігачі зафіксували два “Урали”, обладнаних установками РСЗВ БМ-21 “Град” 122-мм, а поруч з Новотошківським – окопаний Т-64.

У Красному Лучі, підконтрольному "ЛНР", спостерігачі зафіксували 12 самохідних гаубиць 2С1 122-мм.

Зазначимо, що на інших позиціях українських військових проводиться відведення озброєнь, що неодноразово підтверджувалося в звітах спостерігачів. У той же час з початку процесу відведення представники "ДНР" і "ЛНР" не повідомляють ОБСЄ відведення місць та дислокації своєї техніки і не допускають СММ для перевірки фактичного місця положення знарядь.

112.ua