В ОБСЄ назвали дату початку розведення сил у двох точках лінії розмежування на Донбасі

Мартін Сайдік
Мартін Сайдік

Розведення сил біля Золотого та Петровського на Донбасі має початись вже через 5 днів.

Про такі домовленості сторін, досягнуті 1 жовтня в Мінську на засіданні Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, заявив представник ОБСЄ у ТКГ Мартін Сайдік. Про це повідомляє білоруське дерінформагентство “Белта“.

За словами Сайдіка, сторони домовились про відновлення процесу розведення військ у цих двох точках на лінії фронту з 7 жовтня.

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», Золоте і Петрівське раніше були названі як можливі наступні після Станиці Луганської місця на лінії фронту, де може відбутись розведення сил.

Читайте також: Що відбувається на мосту на лінії розмежування в Станиці Луганській: пряма трансляція (Відео)

Якщо в усіх трьох місцях це розведення буде успішним, то наступним кроком, за попередніми даними переговорів у Мінську, буде розведення військ по всій лінії фронту.

Російські окупанти ж не припиняють обстрілів в районі Золотого-4, що робить наразі неможливим процес початку там розведення військ.

Читайте також: «Буде нам капець», — мешканці Золотого-4 радикально проти відведення ЗСУ (Відео)

Мешканці Золотого-4 і українські військові, які тримають там оборону, категорично проти розведення військ на цій ділянці: мешканці не хочуть, щоб Золоте знову опинилось у “сірій зоні”.

Читайте також: Так звана формула Штайнмаєра: за яких умов вона діятиме. Повна версія брифінгу Президента України (Відео)

1 жовтня під час брифінгу Президент України Володимир Зеленський заявив, що “Особисто гарантує” безпеку мешканцям ЗОлотого-4 і Петрівського після розведення сил.