В.о. Президента офіційно звернувся до Мін’юсту з вимогою заборонити КПУ

 indexВ.о. Президента України Олександр Турчинов у листі до міністра юстиції України Павла Петренка звернувся до останнього з тим, аби Міністерство юстиції України вивчило питання “щодо причетності Комуністичної партії України до вчинення дій, спрямованих на порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади”, та вжило “без зволікань у встановленому законом порядку заходів щодо заборони Комуністичної партії України”, повідомляє прес-служба в.о. Президента.

Зокрема, він наголосив, що “останнім часом діяльність Комуністичної партії України, політична позиція, що реалізується її керівництвом, організаціями на місцях та місцевими осередками, мають відверто антиконституційний характер”, За словами О.Турчинова, “українська держава переживає важкий період у зв’язку з агресією Російської Федерації щодо України, терористичною діяльністю незаконних озброєних формувань у південно-східних регіонах України, загрозами територіальній цілісності України, спробами зміни конституційного ладу шляхом насильства з використанням зброї”, тому “така ситуація вимагає консолідації суспільства, об’єднання зусиль усіх політичних сил щодо збереження цілісності і суверенітету України, захисту прав і свобод громадян”.

"Однак у цей важкий період діяльність окремих політиків, представників органів місцевого самоврядування, лідерів об'єднань громадян, радикально налаштованих осіб створила грунт для ескалації громадянського конфлікту, поширення сепаратистських настроїв, дестабілізації суспільно-політичної ситуації, підриву безпеки держави та призводить до трагічних подій, внаслідок яких гинуть люди. Останнім часом діяльність Комуністичної партії України, політична позиція, що реалізується її керівництвом, організаціями на місцях та місцевими осередками, мають відверто антиконституційний характер", - наголосив О.Турчинов.

Зокрема, за його словами, аналіз наявної у Служби безпеки України інформації свідчить про те, що лідери Комуністичної партії України та її представники проводять діяльність на шкоду державним інтересам України.

"Її головними елементами є масова участь членів партії в акціях під антиконституційними гаслами із закликами до порушення суверенітету та територіальної цілісності держави (насамперед у південно-східних областях нашої держави), що супроводжуються насильницькими діями та захопленням адміністративних приміщень органів державної влади, перешкоджанням законній діяльності інших політичних партій та громадських організацій. Аналогічна риторика представників Комуністичної партії України спостерігається під час проведення антитерористичної операції (АТО) у Донецькій та Луганській областях, а також проголошувалося під час підготовки та проведення незаконного референдуму в Донецькій та Луганській областях", - зазначив в.о. Глави держави.

"При цьому, за повідомленням Служби безпеки України, аналіз наявних даних дає підстави стверджувати, що окремі лідери та активісти Комуністичної партії України у південно-східних регіонах України здійснюють не лише вербальну підтримку терористів, але й надають практичну та матеріально-технічну допомогу представникам так званих Донецької Народної Республіки та Луганської Народної Республіки, а також представникам російських спецслужб та парамілітарних структур", - додав він.

При цьому О.Турчинов зазначив, що лідер Комуністичної партії України П.Симоненко (за його власним повідомленням) брав участь у сепаратистських мітингах у південно-східних регіонах, відкрито підтримує дії сепаратистів, про що неодноразово заявляв у Верховній Раді.

"Керівництво Комуністичної партії України, за даними Служби безпеки України, також зосереджує увагу на дискредитації України: лідер Комуністичної партії України П.Симоненко, а також перші секретарі Луганського та Харківського обласних комітетів Комуністичної партії України С.Кілінкаров та А.Александровська систематично та за рахунок приймаючої сторони відвідують центральні російські телевізійні та радіоканали, де беруть участь у прямих ефірах з метою висвітлення суспільно-політичної ситуації в Україні у негативному для України та вигідному для керівництва Російської Федерації світлі. Така та інша спрямована на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в Україні в інтересах Російської Федерації діяльність Комуністичної партії України координується та частково фінансується з Російської Федерації. Згідно з наданою Службою безпеки України інформацією, протягом 2012-2013 років функціонери Комуністичної партії України долучались до акцій проросійських сил ("Русский блок", "Руська єдність", "Руське віче", "За єдину Русь", "Православний вибір"), що відбувались у містах Києві, Донецьку, Миколаєві, Одесі, Севастополі, Сімферополі, Харкові, Херсоні, Ялті та Сєвєродонецьку Луганської області, зокрема з нагоди Дня руської єдності (4 листопада), які фінансувалися українським представництвом Федерального агентства по делам Содружества Независимых Государств, соотечественников, проживающих за рубежом, и по международному гуманитарному сотрудничеству (Россотрудничество) - федеральним органом виконавчої влади Російської Федерації2, - йдеться у листі.

"Така негативна, провокаційна діяльність Комуністичної партії України, її участь у сепаратистських діях щодо України, терористичних діях озброєних незаконних формувань, підбурювання населення України до сепаратизму, протидії державним органам спрямована на порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, а отже, і на порушення Конституції України… Водночас Конституція України (стаття 37) та Закон України "Про політичні партії в Україні" (стаття 5) забороняють діяльність політичних партій та громадських організацій, програмні дії яких спрямовані на порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади. Законом України "Про політичні партії в Україні" (стаття 15) забороняється фінансування політичних партій, зокрема підприємствами, установами і організаціями, у майні яких є частки (паї, акції), які належать нерезидентам, іноземними державами та їх громадянами, підприємствами, установами, організаціями. Все зазначене вище свідчить і про порушення Комуністичною партією України встановлених Конституцією України та Законом України "Про політичні партії в Україні" заборон щодо діяльності політичних партій", - наголосив О.Турчинов.

"З огляду на викладене та враховуючи, що Міністерство юстиції України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики з питань реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань (пункт 1 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 395), прошу Міністерство юстиції України вивчити питання щодо причетності Комуністичної партії України до вчинення дій, спрямованих на порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, та вжити без зволікань у встановленому законом порядку заходів щодо заборони Комуністичної партії України", - заявив О.Турчинов.