У Німеччині гостро розкритикували політику Меркель з приводу надання притулку для мігрантів і біженців

фото: Голос Америки Демонстранти і поліція 27 серпня, Хемніц.
фото: Голос Америки
Демонстранти і поліція 27 серпня, Хемніц.

Антимігрантські настрої у країні досить високі на сьогодні. Вбивство іноземцями 35-річного жителя міста Хемніц під час вуличного фестивалю, що у східній Німеччині, тільки посилило спротив такій політиці німецького уряду, повідомляє Голос Америки.

Дійшло навіть до вуличних протестів. Німецький часопис Spiegel, розповідаючи події у місті Хемніц, стверджує, що місцева поліція виявилася не готовою до швидкої мобілізації екстремістів, натхненних ненавистю до іноземців.

Місто Хемніц (колишній Карл Маркс Штадт) розташоване у східній частині Німеччини, де значною підтримкою користуються такі крайні праві та антимігрантські сили як партія Альтернатива для Німеччини і рух Пеґіда.

Вони гостро критикують політику Анґели Меркель, яка вирішила надати притулок сотням тисяч мігрантів та зокрема біженців від війни у Сирії, а також з Іраку, Афганістану та інших країн.

2015 рік був рекордним, коли у Німеччині зареєстрували 890 тисяч прохачів притулку.

На критиці дій уряду до парламенту країни минулого року пройшла партія Альтернатива для Німеччини, завоювавши 94 місця у Бундестазі.

Крайньо-правий рух Пеґіда був заснований у 2014 року Дрездені, що недалеко від Хемніца.

У східній Німеччині, що колись була комуністичною Німецькою Демократичною Республікою антимігрантські настрої високі, хоча кількість іноземців там зазвичай нижча, ніж у західній частині країни.