В НБУ пояснили причини падіння ВВП України

Фото – сайт НБУ

У Нацбанку заявили, що падіння ВВП України у перші 3 місяці цього року насамперед зумовлене збільшенням від’ємного внеску чистого експорту.

Про це повідомив сайт регулятора.

“У I кварталі 2021 року реальний ВВП скоротився на 2,2% в річному вимірі, а порівняно з ІV кварталом 2020 року знизився на 1,2% в сезонно скоригованому вимірі. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики України. Послаблення економічного відновлення на початку року було очікуваним. На це вплинули карантинні обмеження в січні та березні, складніші погодні умови та посилення конкуренції на окремих зовнішніх ринках. Фактичне падіння економіки виявилося дещо глибшим за оцінку Національного банку, опубліковану в Інфляційному звіті за квітень 2021 року. Це пов’язано насамперед із погіршенням низки показників реального сектору в березні та повільнішим відновленням сектору послуг на тлі карантинних обмежень”, – йдеться в повідомленні Нацбанку України.

Там констатували, що "Падіння ВВП передусім зумовлено збільшенням від'ємного внеску чистого експорту".

Читайте також: ВВП України за перший квартал знизився на 2,2% до такого ж періоду минулого року – Держстат

У НБУ прогнозують, що починаючи з 2 кварталу 2021 року економіка повернеться до стійкого відновлення.

"По-перше, цьому сприяє низька база порівняння минулого року, по-друге – швидке відновлення глобальної економіки завдяки прискоренню вакцинації та масштабним програмам стимулювання. Крім того, високочастотні індикатори свідчать про подальше посилення внутрішнього попиту. Так, у квітні покращилися сезонно скориговані показники більшості видів діяльності в Україні, зокрема роздрібної торгівлі, будівництва та промисловості. Поліпшуються ділові очікування підприємств та споживчі настрої населення. Оперативні дані зовнішньої торгівлі за квітень-травень свідчать про активізацію експорту, високі темпи зростання імпорту споживчих товарів та окремих товарів інвестиційного призначення. Ці та інші чинники враховуватимуться в оновленому макроекономічному прогнозі Національного банку України, який буде оприлюднено під час чергового пресбрифінгу з питань монетарної політики 22 липня 2021 року та опубліковано в Інфляційному звіті 29 липня 2021 року", - заявили в Нацбанку.