В Міністерстві внутрішніх справ взялися за покарання домашніх насильників

1З 11 вересня вступив у дію наказ МВС про термінові заборонні приписи в ситуаціях домашнього насильства.

«Терміновий заборонний припис стосовно кривдника виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення», – повідомила урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко у своєму профілі на Facebook.

Чиновниця наголосила – під час вирішення питання про винесення припису пріоритет надається безпеці постраждалої особи. Зазначена вимога поширюється також на місце спільного проживання (перебування) постраждалої особи та кривдника незалежно від їхніх майнових прав на відповідне житлове приміщення.

За словами Катерини Левченко, серед заходів, які може містити припис, є зобов'язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи, заборона на вхід та перебування в місці проживання потерпілого від домашнього насильства, а також заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.