В Іраку за чотири дні антиурядових акцій загинули десятки людей, а тисячі – дістали поранення

МЗС порадило українцям не їхати в Ірак
МЗС порадило українцям не їхати в Ірак

Міністерство закордонних справ України рекомендувало українцям утриматись від поїздок до Іраку без нагальної необхідності, а тим громадянам, які вже там перебувають, залишити її територію.

Відповідне оголошення з’явилось на сайті Консульської служби України. В МЗС вказали на суттєве погіршення ситуації з безпекою у країні через масові антиурядові протести. За відсутності можливості безпечно виїхати з країни, в МЗС рекомендують громадянам не залишати місць проживання та відстежувати повідомлення ЗМІ та місцевих органів влади про розвиток ситуації. У разі виникнення небезпечної ситуації під час перебування на території Іраку українці можуть звертатися до українського посольства.
В Іраку за чотири дні антиурядових акцій загинули 65 осіб, поранено майже 2 тисячі. Учасники акцій вимагають відставки уряду, поліпшення умов життя, охорони здоров’я, освіти й праці, боротьби з корупцією. Вони палять шини, штурмують урядові будівлі. Влада Іраку на три дні повністю обмежила доступ до інтернету в Багдаді та низці інших районів країни. Також прем’єр-міністр Адель Абдель Махді оголосив про введення комендантської години в кількох містах, в тому числі в столиці.