В ГПУ розповіли, як просувається справа щодо убивства в АТО італійського кореспондента

298318 (1)

Генпрокуратура України підтримує контакт як з правоохоронними органами Італії, так і з захистом у рамках кримінальної справи щодо українця, бійця АТО Віталія Марківа, який був затриманий в Італії за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккелли і російського журналіста Андрія Миронова на Донбасі у травні 2014 року. Про це повідомив заступник генпрокурора Євген Єнін в ефірі телеканалу 112 Україна.

“Станом на сьогоднішній день слідством не встановлено жодних осіб, які могли б бути причетними до загибелі італійського громадянина… На сьогоднішній день в рамках зазначеного затримання ми перебуваємо в контакті як з правоохоронними органами Італії, так і з адвокатами пана Марківа. У нас немає жодних причин не довіряти італійському правосуддя. Ми готові до максимальної співпраці з правоохоронними органами Італії, так і зі стороною захисту пана Марківа, щоб забезпечити максимально об’єктивний та неупереджений судовий розгляд даного провадження”, – сказав він.

За його словами, також з'ясувалося, що італійський фоторепортер Андреа Роккелли перебував у "сірій зоні" без узгодження його з офіційною владою України".

Читайте також: «Нас переслідують правоохоронні органи», — родина з РФ попросила притулку в Україні (Відео)

Крім цього, він додав, що ГПУ не отримувала ніяких клопотань про участь італійських правоохоронних органів у проведенні слідчих дій на території України.

"Наскільки мені відомо, кваліфікація кримінального провадження в Італії, яка розслідується, є умисне вбивство саме Роккелли", - зазначив він.

На підставі ордера на арешт стало відомо, що у Марківа є італійський паспорт. "У той же час влада України розглядає його, в першу чергу, як громадянина України", - сказав Єнін.

Читайте також: Німецька поліція назвала офіційну кількість загиблих в ДТП за участю автобуса 

Заступник генрокурора підкреслив, що Росія проявляє підвищений інтерес до інциденту.

"Я хотів би відзначити підвищений інтерес російської сторони до зазначеного інциденту, а також їх неодноразові спроби використовувати зазначений трагічний інцидент суто у своїх пропагандистських цілях", - підсумував він.

Нагадаємо, що італійська поліція 30 червня затримала українського військового Віталія Марківа. Мова йде про справу трирічної давності. Марківа запідозрили у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккелли і російського журналіста Андрія Миронова на Донбасі у травні 2014 року. Зараз до нього не пускають консула через італійське підданства.