В Генштабі пояснили, чому допустили вторгнення ворогів та Іловайський котел

335e112-2

У Генштабі заявляють, що отримали “достовірну інформацію” про вторгнення російських військ в Україну лише 25 серпня 2014 року.

Про це заявив брифінгу представник Центрального науково-дослідного інституту Збройних Сил полковник Віктор Шидлюх, представляючи звіт генштабу Міноборони стосовно перебігу військових дій влітку 2014 року? повідомляє Українська правда.
Відповідаючи на запитання, чому українські збройні сили не були підготовлені до відбиття атак російських військ, попри те, що розвідка повідомляла про можливе вторгнення, він сказав:
“Достовірною вважається інформація, яка підтверджена з кількох джерел, а отже достовірно цю інформацію вдалося підтвердили лише 25 серпня (вторгнення відбулося в ніч з 24 на 25 серпня)”, – сказав він.
“Інформація про вторгнення надходить постійно, але в більшості своїй вона є фейковою. Те, що РФ вдасться до повномасштабного вторгнення без оголошення війни, не очікувалося”, – зазначив він.

Читайте також: В мережі з’явилися ексклюзивні фото «Іловайського котла»

Перетин державного кордону підрозділами збройних сил РФ. Клікніть для збільшення
“Відповідно тепер вони нестимуть покарання за порушення “права війни” перед міжнародним трибуналом”, – зазначив він.
Кавацюк нагадав, що згідно з даними генштабу з 24 на 25 серпня на схід України російські війська вторглися по двох напрямках: по Маріупольському та по напрямку на південь від Луганська. І по кожному напрямку “було задіяно по чотири групи військ РФ”.
Шидлюх заявив, що документально підтвердженою є присутність 4 тисяч російських солдатів на сході України в той період.
“Однак точну цифру можна дізнатися в Генштабі РФ, який планував цю операцію”, – додав Шидлюх.
Коментуючи іловайську трагедію, радник начальника Генштабу ЗСУ Руслан Кавацюк заявив, що вихід українського угруповання з оточення був “конкретно досягнутою домовленістю між керівництвом угруповання і керівниками російського угруповання, яке їх оточило, пропозиція надійшла від російської сторони”.

Читайте також: Під Іловайськом лежать тіла 300 російських військових — комбат «Дніпро-1″

За його словами, до угруповання ЗСУ в Іловайську мало підійти підкріплення особовим складом від 1 тисячі до 2 тисяч людей, але “на жаль внутрішня ситуація не дозволила тоді цього зробити”.
“Насправді підкріплення, яке надійшло пізніше, здійснило рейд, який завдав суттєвих втрат військам РФ і зупинив з подальший наступ”.

Схема рейдових дій 95-ї та 79-ї бригад. Клікніть для збільшення
Відповідаючи на питання, як можна було повірити російським командирам на слово і таким чином допустити обстріл колони українських військових, Шидлюх сказав: "Провину кожного встановлює суд, зараз йде розслідування Генпрокуратури, і ми сподіваємося, що це буде зроблено об'єктивно"
"Ми не виступаємо комусь адвокатами, а просто оприлюднюємо перебіг подій і аналіз ситуації", - сказав він
Основну провину, за словами Шидлюха, українська сторона покладає на РФ, зокрема і за порушення домовленостей під час виходу українських військових з Іловайська.
Окремий звіт по іловайській трагедії у Генштабі пообіцяли оприлюднити до кінця серпня.